18 сентября • обновлено в 17:47
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Референдум в Україні - неможливий!

147

Таку думку висловили представники Комітету виборців України Ігор Попов та Олександр Черненко. Будь-який із референдумів, який збираються провести різні політичні сили, стане лише марним витрачанням коштів, але не дасть жодного результату. Причина – недосконале законодавство, яке спричинить плутанину, спровокує безліч судових позовів, і зрештою не вдасться втілити в життя жодне рішення.

Голова правління КВУ Ігор Попов зауважив, що існуючий закон розроблявся 15 років тому, і він не адекватний сьогоднішнім реалій. З огляду на це Попов радить політичним силам перш, ніж ініціювати референдуми, розробити відповідний законопроект. У цьому документі слід буде виписати процедуру формування комісій, щоб уникнути повторення цьогорічних проблем, а також переглянути норму про необхідні 50% явки на референдумі. Остання норма, за словами лідера КВУ, призведе до того, що одні політичні сили будуть категорично вимагати від своїх виборців прийти на дільниці, інші заборонять своїм виборцям йти на референдум. Таким чином, явка може не досягнути 50%, і референдум буде визнано недійсним.

Ще одна важлива деталь: під час проведення референдуму право на агітацію мають не лише громадяни України, а й громадяни інших держав, так само як і іноземні ЗМІ. Абсолютно відсутня в законі процедура затвердження результатів референдуму. Фактично, скасувати результати референдуму може Верховний Суд, але більшу владу в цьому питанні має Верховні Рада, яка може ситуативно утворити більшість і скасувати результати референдуму. На думку Ігоря Попова, Верховній Раді необхідно затвердити новий закон про референдум, закон про створення реєстру виборців, ініціювати створення цього реєстру, і лише тоді призначати референдум.

Взагалі ж ця демократична процедура досить дорого коштує державній скарбниці. На проведення одного всеукраїнського референдуму з держбюджету потрібно буде вилучити 400 мільйонів гривень.

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Автор

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги