Как праздновали Пасху...

734
Как праздновали Пасху...

...во Владимирском соборе

Президент України Віктор Ющенко разом з дружиною Катериною Ющенко відвідали Великоднє богослужіння у Володимирському соборі в Києві.

Як повідомляє прес-служба глави держави, службу відправив предстоятель УПЦ КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

У розмові з журналістами Президент ще раз привітав усіх громадян України з Великоднем. «У цей день наша мета була подати сигнал єдності во Христі всім і кожному, незалежно від того, до якого храму чи собору ми ходимо», – сказав Ющенко.

Глава держави відзначив, що цього року Україна вперше святкує Воскресіння Христове з Благодатним вогнем, привезеним з Єрусалима.

У великодньому кошику президентського подружжя були солодощі. За словами Катерини Ющенко, кожного року на Великдень вона з дітьми випікає паски та розписує писанки, повідомляє УНІАН.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ, Николай Лазаренко/ПСПУ

...в Киево-Печерской Лавре

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

Благодатный огонь для Украины

В Софиевском соборе Благодатный огонь, доставленный из Иерусалима, передали представителям разных конфессий

Процес передання Благодатного вогню з Єрусалиму до Києва у Велику Суботу відбувався за участю вищих посадовців. Віктор Ющенко розмовляв з предстоятелем УПЦ Київського патріархату Філаретом, главою Української греко-католицької церкви Любомиром Гузаром, предстоятелем Української автокефальної православної церкви митрополитом Мефодієм. У розмові на теми духовності і єднання українських церков також брав участь предстоятель Української єпархії Вірменської апостольської церкви єпископ Григоріс Буніатян.

В цілому все пройшло чинно, і було схоже на тихий сімейний вечір. Тільки треба врахувати, що на цьому вечорі була відсутня велика частина сім`ї: представники Московського патріархату відмовилися брати участь у церемонії разом з тими, кого вони вважають розкольниками.

фото Николай Лазаренко, Михаил Маркив/ПСПУ