Ющенко просить Росію визнати Голодомор

Ющенко просить Росію визнати Голодомор

Президент України Віктор Ющенко закликав Російську Федерацію визнати Голодомор 1932-33 років.

Видео дня

Про це Глава української держави сказав у своїй промові з нагоди відзначення Дня жертв Голодоморів і політичних репресій.

«Сьогодні — з Михайлівського майдану в центрі Києва — я, насамперед, закликаю Російську Федерацію стати поруч з нами і через державне вшанування Голодомору продемонструвати високий, належний Російському народові приклад людського співпереживання», — наголосив Ющенко.

Він також звернувся до всіх націй, які постраждали від комуністичного режиму «спільно очиститися від минулого зла», а також подякував тим націям, які законодавчо визнали Голодомор актом геноциду проти українського народу.

«Вірю, що у 75-ту річницю трагедії це одностайно здійснить Організація Об’єднаних Націй», — додав Президент.

Нагадаємо, Росія категорично не визнає голодомор актом геноциду українців. Нещодавно МЗС РФ оприлюднило документ, в якому визнано загибель мільйонів людей у 30-х роках від масового голоду, значною мірою, як там сказано, спричиненого політикою тодішнього керівництва Радянського Союзу.

Однак далі російська сторона наполягає, що та політика не була спрямована окремо проти українців, і тому Росія не визнає це геноцидом за етнічною ознакою.