newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Депутат БЮТ Наталія Королевська усадила всіх за круглий стіл

195
Депутат БЮТ Наталія Королевська усадила всіх за круглий стіл

Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики провів круглий стіл на тему: :„Державна Програма економічного і соціального розвитку на 2007 рік, як інструмент ефективного розвитку України”.

Видео дня

В роботі круглого столу взяли участь представники усіх гілок влади, науковці, політологи та незалежні експерти. Серед них О. Розенфельд (ректор Міжнародного соломонова університету), О. Пасхавер (директор Центру економічного розвитку), академік Ю. Пахомов (Інститут світової економіки), В. Геєць (Директор інституту економіки та прогнозування) та інші.

На початку круглого столу ініціатор зустрічі народний депутат, секретар комітету з питань економічної політики депутат Королевська попрохала всіх присутніх відійти від політичних лозунгів і дати оцінку Державній програмі з позицій здорового економічного прагматизму. „На мій погляд, основне завдання цієї зустрічі – не просто публічно говорити, а бути почутим та зрозумілим. І перейти, нарешті, від аргументу сили до сили аргументів”, - наголосила депутат.

Заступник міністра економіки В. Максюта у своїй доповіді відзначив, що головною метою Уряду було подати разом із бюджетом документ, що визначав би основні напрямки економічного розвитку країни. Про необхідність довгострокового стратегічного планування в економічній та соціальній сферах висловлювалися більшість виступаючих, в тому числі Людмила Супрун, Олександр Розенфельд, Валерій Геєць.

Заступник Міністра праці М. Солдатенко звернув увагу на те, що Програма передбачає вирішення проблеми заборгованості по заробітній платні та спрямована на створення нових робочих місць. Голова Комітету В. Заплатинський висловив прохання надати більш конкретизовані відомості щодо того, яким чином відповідне Міністерство буде створювати задекларований один мільйон робочих місць, а також попросив звернути особливу увагу на працевлаштування інвалідів.

Наталія Королевська зазначила, що Україні потрібні принципово інші стратегічні орієнтири, направлені на прискорення якісних змін. Тому що ставка на такі фактори конкурентноздатності як дешева робоча сила і наш традиційний експорт з низьким рівним переробки вичерпає себе в дуже близькій перспективі.

Політолог В. Фесенко наголосив, що цей Круглий стіл повинен стати позитивним прикладом того, як можуть конструктивно співпрацювати разом не лише Уряд та парламентарі, але і громадські організації, незалежні експерти, науковці.

За результатами круглого столу було вирішено, що всі пропозиції та зауваження учасників будуть враховані при подальшій доробці Державної Програми економічного і соціального розвитку України на 2007. А комітет з питань економічної політики запросив всіх ведучих вчених-економістів – стати науковими консультантами комітету.

Загалом до комітету надійшло більше 1 200 поправок та пропозицій від Президента України, депутатських фракцій, громадських організацій, підприємств та відомств, більшість з яких будуть враховані при підготовці Законопроекту до другого читання. А вже 22 листопада відбудеться засідання Комітету з питань економічної політики, цілком присвячене розгляду Державної програми економічного та соціального розвитку на 2007 рік.