newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Харківській міськраді запровадили цензуру

168
У Харківській міськраді запровадили цензуру

Незалежна Медіа-профспілка журналістів України заявляє, що Харківська міська рада безпідставно не проводить акредитацію журналістів та технічних працівників засобу масової інформації «Городской дозор», засновником якого виступає ІП «Міська варта», при органах місцевого самоврядування.

Видео дня

«Відповідно до вимог ст.3 ЗУ «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», нами надіслано офіційну заявку на акредитацію на ім’я начальника Пресс-служби Харківської міської ради Марченко Н.І., вих. №2/11 від 10.11.2006 року, на яку до цього часу не отримано відповіді. За відсутності акредитації журналісти не мають змоги бути присутніми не тільки на прес-конференціях посадових осіб харківської громади, їм навіть забороняють зйомку у приміщенні Харківської міської ради», — говориться у заяві директора «Міської Варти» Г.Середи, поширеній профспілкою.

Таким чином, Харківська міська рада порушує норму ст. 34 Конституцію України, ст.. 9, 10 ЗУ «Про інформацію», ст. 27 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», обмежує, закріплений ст.21 ЗУ «Про інформацію», порядок доведення інформація органів місцевого до відома заінтересованих осіб шляхом опублікування її в друкованих засобах масової інформації, перешкоджає реалізації права журналістів, гарантованого п.2 ч.2 ст.26 ЗУ» Друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», відвідувати органи місцевого самоврядування, не виконує, закріплений ст.2 ЗУ «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», обов’язок органів місцевого самоврядування надавати засобам масової інформації повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби органів органів місцевого самоврядування, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї.

«Просимо Вас взяти під особистий контроль та посприяти реалізації і відновленню вищезазначених прав журналістів, порушення яких допускає Харківська міська рада», — звертається до НМП Середа.