Дводенний маскарад "Махакала" проходить у Індії

207
Дводенний маскарад 'Махакала' проходить у Індії

Індійські буддисти улещують 2006 рік маскарадом. Вони впевнені, що танці та різноколірний одяг залучить добрих духів - а відтак на планеті буде менше чвар і природа допомагатиме людям.

Дводенний маскарад "Махакала" розпочався у двадцять дев'ятий день десятого місяця за буддистським календарем. Це містичний час - упевнені ченці в Гангтоку - одного з найбільших буддистських монастирів в Індії. Добрі духи приходять до людей. Із ними можна поспілкуватися і задобрити їх - впевнені буддисти. Саме томУ вони вдаються до своєрідних маскарадних танців.

Пурба Бхутія, секретар монастиря:

- Ці танці закликають добрих духів і знищують зло по всій планеті.

Індійські буддисти під час маскараду велику увагу приділяють музиці - на початку танцю вона спокійна і неспішна, втім, потім ритм пришвидчується- аж допоки музика стає шаленою. Таким чином танцівники можуть легко увійти в транс - а там до духів - рукою подати.

Саллі, турист з Великої Британії:

- Мене зацікавив цей фестиваль. До цього часу я майже нічого не знала про такі танці. А виявляється "Махакала" - чудовий карнавал.

Туристи, що побували на ритуальних танцях, погоджуються із ченцями, в таких запальних ритмах кожна людина може розкритися. Адже тоді мирські нашарування щезають і людина на якусь мить стає первозданною. Зірвати маску - в житті важко, а ось позбутися її в ритуальному танці -виявляється дуже легко.