Примите участие
в розыгрыше
футболки с логотипом Obozrevatel Участвовать
Приз
БлогиМир

/Новости политики

Важкий вибір у Києві

67

Новий момент істини для України стає все ближчим

Не зважаючи на останні парламентські негаразди в Києві після вотуму недовіри Прем’єр- міністру Юрію Єханурову та його уряду, ініціатором якого стала Юлія Тимошенко, існує багато шляхів, якими реформатори можуть рухатися далі, якщо вони ясно бачать майбутнє неспокійної української революції.

Незлагода, яка стала ознакою стосунків між тріумфаторами Помаранчевої Революції, дозволила Партії регіонів Януковича повернутися до виборчої схеми лише через рік після того, як її лідер здавався похованим політично.

Тепер його партія лідирує згідно більшості останніх опитувань з підтримкою 25% виборців. Отже, Янукович здається має хороші перспективи очолити найбільшу фракцію в Парламенті, Верховній Раді, після парламентських виборів 26 березня.ОЛІГАРХИ

Це матиме негативний вплив на подальші реформи. За цією донецькою партією стоять олігархи, такі як Голова Адміністрації старого режиму Кучми, Віктор Медведчук, та зять екс-президента Віктор Пінчук.

Ринат Ахметов, власник компанії System Capital Management, який вважається найбагатшою людиною в Україні, приєднався до цієї партії і у перспективі стане депутатом Ради.

Підтримка таких людей гарантує, що межа між бізнесом та політикою залишатиметься розмитою.

Стабільним та передбачуваним бізнесовим середовищем, яке, як заявляють ці олігархи, вони хочуть повернути, найбільш вірогідно є пагубне панібратство часів ери Кучми. У той же час Партія регіонів є набагато ближчою до Москви, ніж реформатори Ющенка.

Після програшу Помаранчевій коаліції Володимир Путін відчуватиме, що він взяв реванш.ВИБОРИ

Партія Тимошенко “Батьківщина” отримує сьогодні згідно опитувань 13,6%, у той час як партія Ющенка “Наша Україна” посідає третє місце з 11%. Ці цифри навряд чи сильно зміняться. Це не дозволить жодній з партій отримати більшість у Парламенті та сформувати уряд у березні.

За цими даними Партія регіонів отримає приблизно 175 місць в Раді, Тимошенко – 95, а Наша Україна – 79. Соціалісти, ультра-лівий блок Вітренко, блок Литвина та комуністи отримають близько 25% місць на всіх, якщо подолають 3% бар’єр для отримання місць в Раді.

Отже результатом стануть коаліційні ігри.ПРИМИРЕННЯ

Ймовірність об’єднання сил Тимошенко та Януковича є незначною.

Її партія не підтримає такий хід. Окрім ідеологічних суперечностей, жодного з цих лідерів не задовольнить посада нижче Прем’єр Міністра. Нещодавня одноголосність стосовно вотуму недовіри була лише короткотривалим союзом за розрахунком.

З точки зору Тимошенко, це був шанс нагадати Ющенку, що він потребує її для впровадження своєї політики. Для Януковича це була чудова можливість далі зганьбити Ющенка перед березневими виборами.

Малоймовірно, що Наша Україна намагатиметься створити альянс з Януковичем.

Багато з її членів одразу переметнулись би до опозиції на чолі з Тимошенко. Наша Україна могла б об’єднатися з соціалістами, які підтримували Ющенка під час Помаранчевої Революції та, можливо, блоком Спікера Верховної Ради Литвина.

Однак, для того, щоб партія Ющенка отримала якусь політичну легітимність та силу, вона має шукати примирення з Тимошенко.ОДИН АПЕЛЬСИН

Це не є неможливим. Тимошенко зачепило її звільнення у вересні 2005, але її почуття образи було заспокоєне відправкою нею у відставку уряду Єханурова.

Наприкінці 2005 ходили постійні розмови про альянс, до того ж позиції партій відрізняються несуттєво. Обидві є рішучими прибічниками реформ. Тимошенко сказала, що вона вважатиме Партію регіонів своїми основними опонентами. Вона все ще бачить себе на стороні Ющенка.

Каменем спотикання буде питання, чи виявить Ющенко схожий політичний здоровий глузд. До тепер це не можна було назвати ознакою його правління.

Він підійшов до реформ як технократ, а не як політик. Для того, щоб перетворювати його плани у довготривалі та успішні зміни йому необхідні радники з кращими політичними інстинктами. До тепер йому вдалося мало чого досягнути, розтринькавшивелику кількість прихильності отриманої після Помаранчевої Революції.КОНСТИТУЦІЙНА ВЛАДА

Звільнення Тимошенко у вересні призвело до послабшання позиції Президента, а не до розрядження ситуації, на яку він розраховував.

Тимошенко мала обґрунтовану позицію, коли вона заявила, що остання газова угода з Росією, яка спровокувала вотум недовіри, буде дійсною лише протягом шести місяців, і ніяким чином не представляє собою довготривале рішення цієї суперечки.

Ніхто краще Тимошенко, колишньої енергетичної мільярдерки, не знає спокус та потенційної корупції, які є невід’ємною частиною бартерного капіталізму представленого газовими угодами з Росією.

Просто в березні Ющенко має проковтнути свою гордість та забезпечити все можливе для того, щоб його партія “Наша Україна” співпрацювала з “Батьківщиною” і Тимошенко як Прем’єр-міністром на чолі.

Вибір у нього – обмежений, але якщо він не зможе створити таку коаліцію, існує обмаль шансів що йому вдасться реформувати владу.МОМЕНТ ІСТИНИ

Якщо сторонам не вдасться досягнути порозуміння навесні, то за новою Конституцією Ющенко зможе застосовувати Дамоклів меч.

Якщо протягом місяця після виборів не буде сформовано більшість, їм загрожує розпуск Президентом, а отже повторні вибори і ще більше непевності, яка принесе політичну та економічну шкоду.

Новий момент істини для України стає все ближчим.

EARLYWARNING: РЕДАКЦІЙНА СТАТТЯ, London, UK, Вівторок, 24 січня, 2006 http://www.earlywarning.com/

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Блоги / мнения