Томенко вважає ідею Кінаха антиукраїнською

213
Томенко вважає ідею Кінаха антиукраїнською

Микола Томенко на прес-конференції у Львові прокоментував оприлюднену Секретарем РНБО Анатолієм Кінахом 11 січня на прес-конференції у Києві ідею щодо участі України у будівництві газопроводу з Росії до Західної Європи по дну Балтійського моря. За словами Томенка, «незалежно від того, висловлював цю ідею Кінах як секретар РНБО, чи як один з чільників блоку «Наша Україна», будь-яка підтримка ідеї будівництва газопроводу в обхід нашої держави є антиукраїнською».

Видео дня

Про це повідомили «Обозревателю» в прес-службі Миколи Томенка.

Як зазначив Микола Томенко, не лише Блок Юлії Тимошенко, а й багато політиків в Україні та Європі, та уряди ряду держав, проголошених Україною своїми стратегічними партнерами, виступають категорично проти цієї ідеї та вважають її авантюрою. Відомо також, що за ідеєю будівництва газопроводу стоять колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер та Президент Росії Володимир Путін, а також міжнародний капітал сумнівного походження.

«Невідомо, що єднає сьогодні одного з лідерів «Нашої України», людину, котра мала би опікуватися національною безпекою країни, з бізнесом і політиками, що займають відверто антиукраїнську позицію. Адже будівництво Північно-Європейського газопроводу фактично знівелює можливості України з транзиту газу до Європи, та узалежнить нашу державу від Росії як економічно, так і політично».

На думку Миколи Томенка, будь-яка участь нашої держави у фактично антиукраїнській ідеї – будівництві газопроводу в обхід України – означає зраду національних інтересів. «Україна повинна залишатися важливою ланкою у забезпеченні транзиту газу до Європи», - зазначив заступник керівника Блоку Юлії Тимошенко.