Депутати з НСНУ хочуть прямого президентського правління

214
Депутати з НСНУ хочуть прямого президентського правління

На ранковому засіданні Верховної Ради 11 січня парламентарі активно коментували учорашню відставку уряду, повідомляє кореспондент «Оглядача». Так, лідер СПУ Олександр Мороз назвав учорашні події «шоу»: «Україна чекає від політиків об’єднання і спільних дій у вирішенні газового питання, а не шоу» - сказав він.

«Нашоукраїнці звинувачують тих, хто відправив у відставку уряд, у відродженні кучмізму, і в тому, що вони підпорядковуються Москві» - йдеться у заяві президентської фракції у Верховній Раді. Народний депутат Ігор Осташ назвав відставку уряду «грубою політичною помилкою» та закликав всі здорові політичні сили і всіх свідомих українців об'єднатися, щоб не допустити реставрацію кучмізму.

Натомість Нестор Шуфрич зазначив, що Верховна Рада і рахункова палата будуть слідкувати за дотриманням законності у роботі уряду, щоб деякі урядовці не потрапили ще й під кримінальну відповідальність.

Ігор Юхновський зазначив, що відставка уряду – це безглуздий і неконституційний крок, тому що насправді Росія пішла у підписанні угоди на величезні поступки.

Володимир Литвин, коментуючи учорашнє голосування, висловив думку, що трагедії в Україні не відбулося і не потрібно кричати про кризу через відставку уряду. «Чому не кричали про кризу, коли відправили у відставку уряд Тимошенко?» - звернувся він до присутніх. Литвин зазначив, що не варто «лякати парламент відповідальністю», оскільки «урядовці не бачили і не читали бюджет. Прийняв його парламент». «Ніхто не присягав на клятву «Нашій Україні». Присягали на клятву нашому народу», - наголосив спікер.Валерій Асадчев сказав, що відставка уряду – це є відвертий антиконституційний переворот, і якщо Президент прийме рішення про встановлення абсолютного президентського правління, то воно буде чесним і конституційним.