20 сентября • обновлено в 11:43
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Йосип Вінський: Ми повинні бути готові до нового стрибка цін

207

Оцінюючи ситуацію цін на найближчий період часу, народний депутат України, перший секретар політради Соціалістичної партії України, зазначив, що в Україні можна очікувати підняття вартості продовольчих товарів в наслідок подорожчання нафтопродуктів та підняттям цін на електроенергію і природний газ для населення.

За оцінками експертів, вже в серпні - місяці, коли йдуть жнива - ми матимемо ріст ціни на бензин в розмірі 10%, а до кінця року ця цифра може зрости до 20-30%. "В нашій державі енергоносії є основною складовою функціонування багатьох галузей виробництва. Тому, звісно, ріст вартості нафтопродукції, електроенергетики, відповідно послугує значному стрибку цін на ринку продовольчих товарів".

За словами Вінського, "якщо ціни на нафту стрімко поповзуть догори, уникнути інфляції не вдасться. Таку картину ми вже спостерігали в квітні, коли за ростом ціни на паливо послідував надзвичайно високий рівень інфляції. Подібна картина може повторитися   найближчим часом. Як тільки підніметься ціна на нафтопродукти, через місяць-другий поповзуть вверх і ціни на продуктовому ринку. Тут все взаємопов'язано і при рості  ціни на бензин уникнути загальної інфляції неможливо".

Соціаліст бачить декілька причин ситуації. Серед них і неправильн  дії уряду щодо вирішення нафтових питань. Зокрема він підкреслив, що "перш за все, уряд повинен вирішувати проблему, викорінюючи її причини. Сьогодні влада зосередила увагу на боротьбі з готовими наслідками проблеми, забуваючи про причину її виникнення. І, скажу чесно, дії влади щодо вирішення даної проблеми неефективні".

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги