17-річна дівчина відмовилась від батьків через їх бідність

1,1 т.
17-річна дівчина відмовилась від батьків через їх бідність

Нещодавно в опікунські ради Львівщини були подані дві заяви, які шокували своїм змістом. В одній з них мешканка села Бикова просила опікунську раду позбавити мате­ринських прав її рідну доньку. А в другій - 17-річна дівчина з Яворівщини звернулась із проханням позбавити батьківських прав рідних батьків. Що ж сталося? Адже дитина відмовляється від власних батьків, а мати просить позбавити цих прав власну дочку! Деталі історій з'ясовували наші кореспон­денти.

МАТИ ПРОТИ ДОНЬКИ

Мешканка села Бикова, що в Мостиському районі, прийшла в опікунську раду із заявою, в котрій зазначила, що донька п'є і не дивиться за дітьми. "Це вже не вперше таке стається у нашому районі, — розповідає Галина Михалюньо, начальник служби у справах неповнолітніх Мостиської райдержадміністрації. — Жін­ка звернулась до нас тому, що двома її внуками — хлопчиком та дівчинкою — погано опікується її донька. Бабуся хоче, щоб її за це позбавили материнських прав.

Видео дня

Батько чотирирічної дівчинки помер, наклавши на себе руки. А співмешканець, батько двомі­сячного хлопчика, згорів разом з їх хатою, поки малюки і матір пе­ребували в лікарні, де проходили медичне обстеження.

"Дівчинка у свої чотири роки майже не говорить, — розповідає Галина Орестівна. — Вона може сказати лише кілька слів: мама, тато, дай... Так сильно відстала у розвитку від своїх однолітків! Мати нею взагалі не займаєть­ся. Не знаю, чи вдасться їй на­здогнати втрачене. А з хлопчи­ком, думаю, буде все добре. Адже він ще зовсім малий. Мати з дітьми перебуває на лікуванні".

Нині відповідними органами зібрано пакет документів для того, щоб влаштувати цих малят у Будинок дитини та школу-інтернат. У суд подано клопотан­ня про позбавлення цієї громадянки, матері двох неповнолітніх дітей, батьківських прав. Після суду, який відбудеться приблиз­но за місяць, дітей у матері забе­руть.

"НЕ ХОЧУ БУТИ ДОНЬКОЮ СВОЇХ БАТЬКІВ!"

Сімнадцятирічна Олена (ім 'я з етичних міркувань змінено. —Авт.) живе разом з двома молодшими братами, татом і мамою. Прийти в опікунську раду її змусило матеріальне становище батьків, які не можуть забезпечити їй розкішного життя. Тому Олена постійно втікає з дому до своєї тітки. Там їй подобається більше. Принаймні так дівчина каже в опікунській раді. У тітки і буди­нок гарніший, і гроші є, і своїх дітей вона не має...

Ще одним гріхом своїх батьків Олена вважає руйнування її пла­нів на майбутнє. Дівчина нещодав­но закінчила школу і вступила до одного з училищ Львова, аби здо­бути фах швеї. Та мама дівчинки заборонила їй навчатися в місті, ніяк цього не мотивуючи. Це обу­рило дитину. До речі, брати дів­чинки школу не відвідують. Мама каже, що у дітей погана пам'ять, і вони не можуть засвоїти шкільний матеріал. А от працівники опікун­ської ради мають зовсім іншу дум­ку з цього приводу.

Олена також заявила, що бать­ко часто прикладає до неї руки. Та мати дівчинки заперечила це перед опікунською радою. Натомість підтвердила, що батько час від часу зловживає спиртним і може вдари­ти дитину — коли та його не слухає і показує свій гонор. Ще Олена нарікає на брак увага і батьківської любові. Сама ж мама дівчинки була шокована рішенням своєї дитини. "Мама попросила нас не лише не позбавляти її прав, але й допомог­ти забрати доньку від тітки", — каже заступник голови Яворівської РДА, голова опікунської ради Яворівського району Уляна Ганусяк.

Власне, на думку Уляни Ганусяк, саме тітка і принадила дити­ну до себе. У неї нема своїх дітей, тому зрозуміло, що племінниця їй дорога. Але тут Олену знову спіткало лихо. Чоловік тітки не хоче, аби його дружині передава­ли опікунські права. Більше того, він взагалі не хоче бачити Олену в своєму домі. І коли справа дійшла до опікунської ради, сама тітка звернулася з проханням не поз­бавляти прав справжніх батьків...

Поспілкуватися з самою Оле­ною нам не вдалося, адже дівчин­ка сьогодні перебуває в лікарні. За словами пані Ганусяк, її ліку­ють від ревматизму. Отож, після того, як Олена вилікується, не відомо, куди вона піде — в дім тітки, де її вже не хочуть бачити, чи в дім своїх батьків, куди сама Олена не хоче повертатися. Нині працівники опікунської ради вив­чають ситуацію і приймуть рі­шення в кінці серпня. Після того, як поспілкуються з усіма членами родини.

Ольга ПІЛІЩУК, Олександра ГУБИЦЬКА, «Експрес»

www.expres.ua