У Дрогобичі п’ють воду з нафтою

213
У Дрогобичі п’ють воду з нафтою

Перевищення гранично допустимих концентрацій на вміст нафтопродуктів та інших забруднюючих речовин виявили вчора співробітники санепідемстанції Дрогобича та санітарної лабораторії ВАТ "НПК Галичина" у питній воді з криниць у мікрорайоні Дрогобича Млинки, де мешкає 1 тисяча 200 осіб. Відтак існує загроза здоров`ю та життю людей. Про це повідомило ГУ МНСУ у Львівській області.

За інформацією МНС, вчора поступило повідомлення, що внаслідок діяльності промислових нафтопереробних підприємств міст Дрогобича (ВАТ "НПК Галичина"), Борислава, Калуша Івано-Франківської області (ЗАТ "ЛУКОР"), Дрогобицького нафтопровідного управління філії магістральних нафтопроводів "Дружба" ВАТ "УкрТрансНафта", продуктопроводи яких пролягають безпосередньо територією неканалізованого мікрорайону Млинки або по сусідству з ним, в процесі накопичення у грунтах вказаного вище мікрорайону залишків нафтопродуктів, відбулося забруднення його території та питної води.

Видео дня

На даний час мешканці мікрорайону не мають якісної питної води, яка б відповідала санітарним вимогам. Ситуація вимагає у терміновому порядку вирішити питання вироблення проектно - кошторисної документації та здійснення робіт з прокладання мережі централізованого водопостачання та каналізації у вказаному мікрорайоні.

Оскільки можливості санлабораторій міста обмежені і не дають повноти картини причин виникнення забруднення, враховуючи весь період діяльності перелічених вище підприємств, необхідно, для встановлення істинного винуватця виникнення НС, провести додаткові розгорнуті аналізи проб води та грунтів, які можуть виконати тільки обласні лабораторії та науково-дослідні інститути.

Перше звернення громади мікрорайону з цього питання документально зафіксовано ще 24 квітня 1991року. Останнім часом, за результатами проведених за кошти громади мікрорайону лабораторних досліджень, процес забруднення питної води різко активізувався.