newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

В Туреччині Віктор Ющенко обговорить співпрацю України та Туреччини з ряду економічних проектів

192
В Туреччині Віктор Ющенко обговорить співпрацю України та Туреччини з ряду економічних проектів

Під час державного візиту до Туреччини 6–8 червня Президент України Віктор Ющенко має намір обговорити питання співпраці України та Туреччини щодо економічних проектів. Про це він повідомив в інтерв'ю турецьким журналістам у Києві.

«Туреччина для нас особливий партнер», – наголосив Президент, додавши, що на сьогодні наші країни за рівнем економічної співпраці сягнули двохмільярдного обсягу товарообігу, а загалом Туреччина посідає шосте місце за торговельною активністю з Україною. На думку глави Української держави, при існуючому «досить пожвавленому» рівні економічних, торговельних та інвестиційних відносин мають бути сформовані адекватні політичні відносини між країнами. Президент підкреслив, що Україна і Туреччина мають багато спільних планів, зокрема щодо євроінтеграційних процесів.

Видео дня

«Ми сподіваємося, що незабаром настане час, коли ми серед членів ЄС будемо бачити і Україну, і Туреччину», – додав він.

За словами В. Ющенка, Туреччина є цікавою для України також з точки зору залучення інвестицій. Вже сьогодні, зазначив він, в Україні працює 331 підприємство з турецькими інвестиціями.

«Динаміка інвестицій з Туреччини в українську економіку нині є непоганою, але владі з обох сторін є над чим попрацювати, тому що йдеться про проблеми подвійного оподаткування, лібералізацію торговельного режиму, більш привабливий взаємний інвестиційний клімат», – наголосив Президент України.

В. Ющенко також зазначив, що українській та турецькій сторонам потрібно обговорити питання співпраці щодо реалізації економічних проектів, пов'язаних з відбудовою Іраку. Актуальними, на його думку, є, окрім цього, питання політики транспортних коридорів, узгодження тарифної політики.

Президент наголосив, що необхідно обговорити ряд питань, що стосуються співпраці України та Туреччини в галузі енергетики.

«Україна готова представити проект з експорту електроенергії», – сказав В. Ющенко.

На його думку, Туреччина також могла б бути для України «унікальним партнером» із забезпечення транзиту нафти та газу в нашу державу з альтернативних регіонів.

Президент України також повідомив, що під час візиту має намір торкнутися соціальних та гуманітарних питань, пов'язаних із забезпеченням потреб української громади в Туреччині. Говорячи про значну кількість кримськотатарського населення Криму, яке має турецькі корені, глава Української держави наголосив, що Україна «проводить уважну коректну політику відносно цього народу». Він нагадав, що Україна в односторонньому порядку взяла на себе всі витрати, пов'язані з переселенням цих людей з центральноазіатських держав до України.

«Багато років Україна була в цьому питанні самотньою, і сьогодні ми вдячні турецькій стороні за ті зусилля, які спрямовані в бік кримськотатарського народу з фінансової підтримки ряду економічних, гуманітарних, соціальних програм», – сказав В.Ющенко.

http://www.president.gov.ua/