newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тетяна Ківалова: Такі люди, як Сергій Ківалов, потрібні будь-якій владі

744
Тетяна Ківалова: Такі люди, як Сергій Ківалов, потрібні будь-якій владі

Сергій Ківалов став широко відомим під час двох перших турів президентських виборів – народ дав йому в’їдливе прізвисько – Кідала Підрахуй.

Видео дня

Але в Одесі, виявляється, Кідалою його називають вже давно. Проте багато одеситів, хоч і ставляться до Ківалова негативно, готові багато чого йому пробачити за створення Національної юридичної академії. “Скільки б не крав Кідала, академію він із собою на той світ не забере”, - кажуть вони.

Стрімкий злет (лише за вісім років) юридичного факультету Одеського держуніверситету до національного навчального закладу, котрий має філії в усіх південних областях України, є чимось з розряду чудес. Одеська НЮА має великий стадіон, виняткову бібліотеку, церкву святої Тетяни. А будівельні та оздоблювальні роботи не припиняються ні на день. НЮА першою з усіх навчальних закладів Одеси отримала статус національного навчального закладу. Саме тут захищав свою кандидатську дисертацію нинішній голова РНБО Петро Порошенко.

На жаль, мені в Одесі вдалося застати лише тінь екс-голови Центрвиборчкому. Коли я був у приймальній академії, він якраз зателефонував своєму секретареві, і цей юнак безцеремонно виставив мене з приймальної, аби не став випадковим свідком їхньої розмови. Донька Сергія Ківалова Тетяна була люб’язнішою. Вона прийняла мене у своєму розкішному офісі на вул. Троїцькій. Дизайн, меблі, килими та великий золотий з коштовними каменями хрест на шиї господині – усе вказувало на те, що вона далеко не проста людина. Тетяна Сергіївна у свої 29 років багато встигла: одружитися, розлучитися, народити дитину, захистити кандидатську дисертацію, вступити до Української морської партії,яку очолював до свого призначення головою ЦВК її батько, балотуватися у народні депутати України (щоправда, безуспішно), стати депутатом Одеської міської ради, викладачем юракадемії та директором власної юридичної компанії “ТСК” (що розшифровується як Тетяна Сергіївна Ківалова).

- Відразу ж після виборів Україною розповзлися чутки, що на рахунок доньки Ківалова надійшли 22 млн. доларів…

- Якщо ви скажете, де ці гроші, я навіть з вами поділюся! Ця чутка – чийсь безглуздий жарт. Мій рахунок у “ТСК” перевірили бозна-скільки разів. Усе майно моїх батьків зводиться до одного дому в Аркадії, де вони живуть ось вже сім років. Ані дач, ані яхт у них нема і ніколи не було. Раніше я довіряла чуткам, вважаючи, що диму без вогню не буває. А тепер знаю, що без жодної іскри часом напускають стільки диму, що можна задихнутися. Що я тільки не читала про себе в Інтернеті за останній рік: і те, що вживаю легкі наркотики, і те, що разом з усіма Ківаловими втекла до Італії…

- Де ж справді був Сергій Ківалов, коли його розшукувала міліція цілої України?

- З 10 травня він повернувся на роботу – відразу ж після того, як дав усі необхідні покази в Управлінні боротьби з організованою злочинністю. А до цього він лікувався в одній з московських лікарень. Не дай Боже комусь з журналістів, які писали про те, що він таким чином заховався від правосуддя, колись самим так заховатися. Батько мав серйозні проблеми з серцем і тиском. Хоча до виборів він був здоровою людиною. Він і зараз може виробляти на турніку таке, що не кожному юнакові під силу. Два роки тому батько щодня купався у морі до 15 грудня. Сподіваюся, його хвороба нервового характеру і швидко мине.

- Давайте повернемося до тих помаранчевих днів, коли навіть далекі від політики люди розуміли, кому на догоду голоси рахували аж десять днів. Як ви ставитеся до цього?

- Як донька не можу коментувати дії Сергія Ківалова на посаді голови ЦВК. А як громадянин та юрист знаю, що ЦВК – тільки лічильна комісія, від якої назагал нічого не залежить. Здається, якась область не прислала всіх даних - от і причина затримки. Звинувачень проти батька у жодному правоохоронному органі немає. Він давав покази вже тричі і готовий давати їх ще. А покарати його навіть за якісь помилки, згідно з українським законодавством, неможливо. Це я вам кажу як юрист. ЦВК – колегіальний орган, а наш закон не передбачає колегіальної відповідальності.

- Як ставитеся до помаранчевої революції? Чи відвідували ви Майдан?

- Ні, бо я живу в Одесі. А у нас тут не було Майдану. Проте студенти академії на Майдан їздили. Багато з них відпрошувалися у мене під час сесії, завчасно складали іспити. Мені надзвичайно імпонувало їхнє бажання жити у кращій державі. Думаю, не варто боятися нового. Наприклад, як юрист я з нетерпінням чекаю правової реформи. І мені, за великим рахунком, байдуже, яка політична сила її проведе.

- Сергія Ківалова рекомендував на посаду голови ЦВК Леонід Кучма. Чи були вони близько знайомі?

- Ні. Батько пройшов до Верховної Ради як позафракційний і ніколи не був у якійсь фракції. Мені він казав, що не хоче бути зобов’язаним комусь. За нього і проголосували (він зібрав понад 400 голосів) тому, що він був політично незаангажований.

- Чи не збираєтеся змінювати тепер скандальне прізвище, коли знову вийдете заміж?

- Я дуже рідко кажу “ніколи”, але це саме той випадок. Мені важко було пояснити колишньому чоловікові, який зараз працює у правоохоронних органах, свою житейську філософію: жінка не повинна змінювати прізвище. Виходила заміж я у двадцять років, так що тоді зовсім не думала про якийсь “піар”. Згодом мені почала заважати відомість батька, адже всі сприймали мене лише як доньку Ківалова. Щоб довести усім свою повноцінність, я минулоріч вирішила балотуватися до Верховної Ради. Всупереч волі батька…

- Як у вашій родині сприйняли дві загадкові смерті – Кірпи та Кравченка?

- Батько пожартував, що зробить заяву: “З життям рахунки зводити не збираюся!”. Але близько він не знав загиблих.

- Сергій Васильович у минулому - міліціонер…

- Так, але він працював у міліції недовго – спочатку був ротним командиром полку патрульно-постової служби, а потім викладачем у школі міліції. Відразу ж після закінчення Свердловського університету закінчив аспірантуру, а потім мусив перебратися до Одеси: його сестру і мою тітку терміново треба було підключити до апарата “штучна нирка”. А таких апаратів на той час у Союзі було два – у Москві й в Одесі. Тітка померла через півроку після переїзду, а ми так і залишилися в Одесі.

- Хрест на шиї, будівництво церкви святої Тетяни – ознака релігійності вашої родини?

- Щоранку ми обов’язково молимося, включаючи мого п’ятирічного сина. І посту наша сім’я дотримується суворо вже багато років. А хрест я ношу завжди. Це при тому, що ніхто мені не нав’язував ні релігію, ні взагалі нічого у житті. І професію я обрала сама - у нашій сім’ї всі юристи. Крім мами, яка потім спеціально закінчила юрфак, щоб бути в курсі наших з батьком розмов.

- Як Сергій Ківалов переніс своє звільнення з посади голови ЦВК?

- Спокійно. Сказав, що не знає, злет це чи падіння. Він дуже сильний духом, що завжди викликало у мене захват. Мій колишній чоловік казав: “У тебе є лише один коханий – це твій тато. І ніхто ніколи не займе його місце”. Може, він мав рацію.

- Які подальші плани Сергія Ківалова?

- На пенсію він не піде. І нікуди не втече. За це я можу поручитися. А політикою займатися, думаю, буде. Адже він до цього йшов усе життя. Я переконана, що такі люди, як Сергій Ківалов, потрібні будь-якій владі.

Дмитро Синяк

www.wz.lviv.ua