Кость Бондаренко:"Певні дії СДПУ(о) нагадують дії ОУН у 1944-1946 роках"

239
Кость Бондаренко:'Певні дії СДПУ(о) нагадують дії ОУН у 1944-1946 роках'

Розмова з Костем Бондаренком, політологом

- Чи має колишня партія влади, якою була СДПУ(о), політичне майбутнє?

- У СДПУ(о) існує два шляхи. Партія може перегрупуватися, знайти нових лідерів і перетворитися на центр нової опозиції. Або далі продовжувати свою тактику - плисти за течією і пройти ще через низку розколів і відходів людей, зійшовши, врешті, на маргінес. Нині вони навряд чи можуть сподіватися на те, що їх пустять у владу, що Ющенко і Тимошенко дадуть їм шанс "реабілітуватися". Однак, маючи розгалужену партію та розбудовані структури, вони цілком можуть розраховувати на певний результат під час виборчої кампанії 2006 року. Під час цього не відкидаю можливості створення своєрідного союзу з Морозом. Можна згадати переходи "есдеків" у фракцію СПУ, які можуть стати локомотивом майбутнього союзу.

- Чи можна нині говорити про те, що СДПУ(о) планомірно витісняють?

- І щодо СДПУ(о), і щодо Пінчука, й інших політичних сил - поведінка влади є хитрою. Тепер ніхто не може сказати, що влада тисне на них, але водночас вона заплющує очі на те, що, скажімо, Григоришин чи Порошенко починають наступ, не завжди цілковито законний, на бізнес-структури "есдеків".

Фактично йдеться про те, що близькі до влади політичні сили тепер відвойовують "соціал-демократичний" бізнес. В Україні політичні сили завжди ґрунтувалися на бізнесі. Й це, до речі, завжди чудово розумів Віктор Медведчук і використовував сам у своїй діяльності.

Що стосується "людських втрат" фракції та партії, то частково це є і втечею, і порятунком для тих людей, які розуміють, що бізнес не може бути в опозиції. Але, з іншого боку, це може бути і звичайна політична гра, абсолютно в стилі СДПУ(о). Це нагадує історію, коли в 1944-1946 роках ОУН вирішила відправити у владу свої глибоко законспіровані кадри - в райкоми й обкоми КПУ, у виконавчі структури, й навіть у КДБ й очікувати там свого часу. Ця тактика, щоправда, так себе і не виправдала.

- Маєте на увазі використання ними СПУ Мороза?

- Маю на увазі не лише тих людей, які пішли до Мороза, а й тих, хто пішов до Тимошенко. Вже восени може розпочатися боротьба за донецький електорат, на який претендуватиме і СДПУ(о). А з іншого боку, на інтегруючу (схід-захід) роль може претендувати саме Юлія Тимошенко. Тому, видається, політиків у таборі і Тимошенко, і Мороза можуть розглядати як своєрідних парламентаріїв від опозиції.

"Львівська газета"