Єльяшкевичу шкода, що у Кличка будуть проблеми по дорозі до парламенту

144
Єльяшкевичу шкода, що у Кличка будуть проблеми по дорозі до парламенту

У Віталія Клички можуть бути серйозні проблеми із реєстрацією його кандидатом у народні депутати через те, що боксер більше 5 років не проживав на території України. Про це у коментарі «Обозревателю» сказав Олександр Єльяшкевич.

Видео дня

«Це величезна проблема для Віталія Кличка, яку отворили автори закону про вибори народних депутатів», — сказав Єльяшкевич.

За словами Єльяшкевича, який теж більше 5 років перебував за межами України, ситуація з Віталієм Кличком є складнішою, оскільки він мав офіційний статус особи, яка постійно мешкає у Сполучених Штатах Америки. В той час, як Єльяшкевич та Мельниченко вимушено перебували за межами України, оскільки мали статус політичних біженців.

«З моєю ситуацією простіше, я був змушений тимчасово перебувати за кордонами України», — підкреслив Олександр Єльяшкевич.

На думку Єльяшкевича, ситуація, яка склалася з Кличком, є порушенням Конституції України, оскільки закон про вибори народних депутатів заважає реалізації конституційного права громадянина.

«Мені шкода, що ця людина, яка зробила так багато для України, не зможе балотуватися до парламенту», — сказав Єльяшкевич.

Він вважає, що закон приймався для того, щоб перешкодити потрапити у парламент окремим персоналіям ще за часів Кучми, і здивований, що подібні норми ще й досі з нього не прибрали.

«Думали, що мова йде про нас, а насправді поставили у скрутне становище таких відмих людей, як Віталій Кличко та багато інших», — сказав Єльяшкевич.

Стосовно себе та Миколи Мельниченка він висловив упевненість, що в разі їх бажання балотуватися до парламенту, вони зможуть добитися через суд такого права. Наразі ж, за словами Єльяшкевича, вони ще не вирішили, чи підуть на вибори.

Нагадаємо, що Громадянська партія «Пора» збирається включити Віталія Кличка до свого виборчого списку.