newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Податкова задумала "облави" на валютних міняйл

240
Податкова задумала 'облави' на валютних міняйл

Державна податкова служба підготувала законопроект про посилення відповідальності за незаконні валютні операції. Цікаво, що про кримінал у ньому не йдеться, зате передбачено значне збільшення розміру адміністративного штрафу з обов’язковою конфіскацією всіх валютних цінностей. Експерти логічно пов’язують документ зі скандальною ініціативою Нацбанку про введення 15%-го збору в Пенсійний фонд на продаж валюти, повідомляє Forbes.

Видео дня

Законопроект має назву "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП) щодо посилення відповідальності за порушення валютного законодавства щодо здійснення валютно-обмінних операцій".

Пропозиції ДПСУ передбачають виключно фінансові санкції – збільшення розміру штрафу з обов’язковою конфіскацією валютних цінностей.

"Представники влади, нарешті, зрозуміли, що притягувати за такі правопорушення до кримінальної відповідальності неможливо", – вважає старший партнер адвокатської компанії "Соколовський і партнери" Тетяна Лісовець.

Мінімальна сума для виникнення кримінальної відповідальності – 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто зараз – 536500 грн. Зафіксувати обмін такої суми конкретним порушником практично неможливо: "Хіба що до оперативних дій у таких справах буде підключений весь склад МВС", – жартує Лісовець. На її думку, саме тому влада вважає більш ефективним посилення адміністративної відповідальності.

Додамо, що ДПС не лише пропонує прийняти новий закон, а й має намір стежити за тим, як він буде виконуватися. А на практиці це означатиме, швидше за все, спільні рейди податкової міліції, працівників органів внутрішніх справ та інших силових відомств, що нагадуватимуть облави на міняйл.