המצב בצ'רנוביל באופן כללי מסוכן מאוד, הוא איום על כל אירופה, - פודוליאק

1 минута
1,4 т.
המצב בצ'רנוביל באופן כללי מסוכן מאוד, הוא איום על כל אירופה, - פודוליאק

המצב בצ'רנוביל באופן כללי מסוכן ביותר לאנושות כולה, לא רק איום על אירופה - כך אמר יועץ לראש לשכת הנשיא מיכאילו פודוליאק. לדבריו, עקב פעולות הכובשים הופסקה אספקת האנרגיה היציבה למתקנים בתחנה, שפשוט אסור לנתק אותם מאספקת האנרגיה בלי לגרום נזק בלתי הפיך.

"אם כבר רוסייה פתחה במלחמת כיבוש של אוקראינה ברוח מלחמות ימי הביניים, אז במסגרת אידיאולוגית כזו אין לכובשים צורך במדע מתקדם, בתשתית מודרנית. אז לא מפתיע עובדה שצבא יורה לעבר מתקנים גרעינים והורס ערוצי אספקת חשמל", - הוא הדגיש.

פודוליאק אמר שככל החיילים הרוסים יישארו במדינתנו זמן רב יותר, כך האנשים הללו מימי הביניים ייצרו בעיות לכל אחד באירופה ולעצמם.

כפי שדווח ב-OBOZREVATEL- תחנת הכוח הגרעינית בצ'רנוביל נמצאת כרגע ללא חשמל עקב פעולות הפולשים הרוסים. מתחילת המלחמה עובדת בתחנה אותה משמרת עובדים בלי החלפה. בשל פעולות האיבה, עבודות התחזוקה לפי נועליי עבודה בתחנת הכוח הגרעינית בצ'רנוביל בלתי אפשריים. משום שאין חשמל, - אין קירור של דלק משומש וקיימת סכנה ממשית לתרחיש האפשרי של שחרור חומרים רדיואקטיביים לסביבה מחוץ לתחנה.

Видео дня

פודוליאק הדגיש כי הפולשים אינם מתמצים בתהליך תחזוקה והפעלה של תחנת הכוח. הם מסוגלים להשתמש במצב המסוכן הזה לצורך סחיטה.

עוד דיווח ה-OP כי על רקע המצב הפסיקה סבא"א לקבל הנתונים הנדרשים במערכת ניטור האבטחה.

"כלומר, אם הקהילה העולמית תמיד הייתה מעודכנת במתרחש בתחנת הכוח הגרעינית בצ'רנוביל, עכשיו אף אחד לא יודע מה קורה שם. ואם כן, אז העולם חייב באופן מיידי להפעיל לחץ רב על רוסייה כדי להדיח את הכובשים מאוקראינה", - אמר בהצהרה.