ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Актуальна історія відбудови Варшави, яка заслуговує поваги

1.5т

Сучасну столицю Польщі напевно бачив на свої очі чи не кожен п’ятий українець. Хтось їздив на екскурсію, хтось на роботу, навчання, чи за "закупами" і звичайно в вільний час прогулювався по центру Варшави.

Погодьтесь, Стара Варшава вражає архітектурою, оздобленням фасадів, кольорами, скульптурами, затишними вуличками. Та напевно не всі гості міста, особливо молодь, знають, про те, що в часи Другої світової війни близько 90% міста було знищено. Гітлер, нехтуючи умовами капітуляції, так вирішив покарати місто.

За наказом Фюрера бібліотеки та музеї вивезені з Варшави до Німеччини, що не забрали, те спалили. Історичне Старе Місто та Королівський замок були спалені. Із 260-ти кам’яниць Старого міста (які зараз так подобаються туристам) залишилось лише 6!

Після війни перед жителями Варшави постала дилема, як жити далі, як відбудовувати місто. Пройшло чотири роки і мешканці міста в 1949 році вирішили від фундаментів до даху відновити місто таким, яке воно було. Будівництво фінансувалось за рахунок соціальних внесків, зводили Старе місто в рамках суботників. Такий крок поляків оцінило ЮНЕСКО, і в 1980 році внесло до переліку Всесвітньої спадщини Королівський замок та Старе Місто.

Варшаву відбудовували на основі збережених старих планів, фотографій, малюнків та описів. При відновленні строго використовувалися всі збережені елементи будівель. В результаті Старому Місту повернули середньовічний вигляд.

До вашої уваги фото зруйнованого міста Варшава. Для підсилення вражень, подаємо фото в кольорі, які вдалось віднайти.

Джерело фото: https://www.facebook.com/anna.marjanska.design/photos

Наши блоги