ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

IT Law. Атака ботів

530

ІТ галузь є однією з небагатьох в Україні, яка демонструє стабільне щорічне зростання вже понад 10 років. Нові технології поступово проникають у різні сфери суспільних відносин та починають істотно впливати на процеси державного регулювання. Українців вже не здивуєш електронними загальнодержавними реєстрами, відкритими даними, публічними послугами, які можна отримати онлайн, цифровим підписом.

Нещодавно Державне підприємство Міністерства юстиції України "СЕТАМ" (система електронних торгів арештованим майном), Державне агентство з питань електронного урядування України та компанія BitFury Group підписали меморандум про співпрацю у впровадженні технології Blockchain. Ведуться переговори і щодо застосування технології Blockchain для вдосконалення системи захисту даних Державного земельного кадастру.

Не дивно, що ІТ-компанії є бажаними клієнтами для юридичних фірм. Бажаними, але не завжди досяжними. Як демонструє практика, традиційним юридичним фірмам досить непросто знайти спільну мову з прогресивними айтішниками з кількох причин.

1. Недостатня компетентність в питаннях, які хвилюють ІТ-компанії. Будемо відверті, юристів у ВУЗах не вчать, чим Java відрізняється від JavaScript, що таке ООП і тому подібне. Якщо юрист не розуміє суті роботи свого клієнта, важко розраховувати на успіх такої співпраці. Як наслідок, ІТ-компанії звертаються за юридичною допомогою у разі виникнення питань загального характеру (скласти договір оренди, проконсультувати з питань оподаткування).

2. Застарілість законодавства. Багато проблем, вирішення яких допомогло б розвивати певний стартап, впираються у відсутність законодавчого регулювання. Це стосується питань захисту прав інтелектуальної власності, сфери e-Сommerce, обігу криптовалют та електронних грошей та багатьох інших. Звернутись до юристів у багатьох таких випадках – по суті викинути гроші на вітер.

3. Культурна та вікова різниця. Традиційний "шаблонний" юрист юридичної компанії (сивий, поважний, в костюмі) та традиційний "шаблонний" айтішник (студент в окулярах і шортах) можуть мати певні незручності у комунікації.

Звісно, це все дуже схематично. В Україні вже зараз з’являються юридичні фірми, які спеціалізуються саме на ІТ, а з іншого боку, ІТ спільнота потроху перестає бути закритим клубом. Водночас, варто зауважити один важливий тренд – поки юридичний бізнес шукав способи "подружитись" з айтішниками, останні самі почали виходити на ринок юридичних послуг.

Legaltech, який на початку розвивався і пропонував сервіси і продукти "для юристів", сьогодні починає пропонувати сервіси і продукти "замість юристів". Сьогоднішні чат-боти здатні збирати величезну кількість інформації з відкритих даних (open data), зокрема всю відкриту інформацію про юридичних осіб (перелік засновників, підписантів, розмір статутного капіталу, юридична адреса, наявність ліцензій, дозволів, податковий статус тощо), здійснювати пошук в судових реєстрах, надавати онлайн консультації та багато іншого.

Перший в Східній Європі хакатон юридичних інновацій, який нещодавно відбувався в Києві, засвідчив, що вже найближчими роками технології дозволять продовжити експансію legaltech на традиційні юридичні ринки. Боти, алгоритми і різноманітні додатки зможуть здійснювати стандартні реєстраційні дії, патентний пошук, первинний due diligence об’єктів нерухомості та суб’єктів господарювання, підготовку шаблонів документів для різноманітних бізнес-кейсів. Не за горами і більш інтелектуальні продукти, які зможуть аналізувати конкретну ситуацію, прогнозувати результат судових процесів виходячи з дослідження існуючої судової практики та законодавства. Звучить фантастично? Колись і автопілот для пасажирських автомобілів здавався фантастикою. Тому тим, хто мріє залишитись на вершині в часи висококонкурентного та високотехнологічного світу, треба замислитись, які дійсно унікальні послуги він зможе запропонувати своїм клієнтам завтра.

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги