ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Щодо скандалу с російською "Битвою екстрасенсів" на СТБ

721

<p>Тиждень, що пройшов під знаком загальної істерії щодо &quot;зради на СТБ&quot;, у розумних людей не може викликати нічого, крім сумної посмішки.

Як керівник запуску перших двох сезонів цього проекту в Україні і саме на СТБ, вважаю, маю моральне право та потрібний досвід на власний, неупереджений, аналіз ситуації.

Отже, я цілком впевнена, що тут зіграв злий жарт людський фактор. ( До речі, такий самий, як і з доефірним зливом серії по Шерлока на Росії).

&quot;Битва екстрасенсів&quot; - проект, про який можна сперечатися нескінченно. Проте, він затребуваний у своєї цільової аудиторії, і з року в рік демонструє нарощування рейтингу. При цьому, кожен нормальний теле-менеджер, готовий обміняти свій парний орган на зростання рейтингів свого каналу.

Тож, немає нічого дивного, що у період, коли добігає кінця черговий вітчизняний сезон, творча група починає готувати наступний. Щоб за цей час не втратити свого глядача, зазвичай йому пропонують рівноцінний продукт. У даному випадку - російський аналог &quot;Битви&quot;.

Такі проекти купують сезоном. В супровідній документації додається опис серій (без деталей).

Скоріш за все, департамент закупівель отримав опис чергового сезону. (Це ж далеко не перша закупівля російської &quot;Битви&quot;, тож все відбувається механічно). Прочитали . Проаналізували цифри, які сезон приніс у Росії. Перевірили технічну якість відео. Здалося, ніщо не віщує біди. І зробили закупку. Про політичну ситуацію у світі геть забули.

Сумнівну тему можна було ще вихопити на етапі підготовки промо. Саме тоді редактори промо зобов’язані прискпіливо перечитати сценарій програми, переглянути випуск, вибрати найцікавіші та емоційні моменти. Та мабуть, їх ніхто офіційним листом не зобов’язав звертати увагу на політичні нестиковки. Тож, в уявленні редакторів (переважно молодих та креативних), навіть якщо вони і відчули щось не те, формується наступна реакція: &quot;це вже в ефірній сітці, тож акценти - вже не мій клопіт&quot;….

З іншого боку, уявіть собі на мить, як керівники каналу сидять на нараді та розмірковуть : &quot;Як би його щось таке непатріотичне та прининизливе для української гідності засунути в ефір? - О! Здається, щось там росіяни таке у своїй &quot;Битві&quot; відзняли . Закуповуємо. І терміново в етер!&quot; :)

Я певний час пропрацювала під безпосереднім керівництвом Бородянського та Назарова. І у мене склалося враження, що розвиток ввірених проектів – сенс їхнього життя. Звичайно, час від часу виникали гострі політичні питання. Їх завжди вирішували виважено , вважаючи за краще відмовитися від цікавої теми, аніж наразитися на безглуздий скандал. Не думаю, що з того часу щось кардинально змінилося у підході топ-менеджменту холдингу до таких ситуацій.

Саме тому, раджу любителям смаженого взяти себе в руки, і припинити паніку про &quot;Зраду-Перемогу&quot; на &quot;Пінчуках&quot; (хоча такий вдалий давоський момент для самопіару ревнителів телевізійної політцноти) . І, підтвердять всі, хто хоч трохи знає В.В.Б, можна бути цілком впевненим, що винних дійсно вже звільнили і якщо раніше контент перед ефіром аналізували під лупою, тепер це будуть робити під мікроскопом.</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги