Примите участие
в розыгрыше
раскошного ожерелья Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Які свята потрібні Україні?

1.3т

Розпочатий в нашій країні процес декомунізації передбачає, поміж іншим, і скасування комуністичних свят, введення натомість свят національних. Не секрет, що комуністичні свята у своїй більшості були заполітизованими, за допомогою них радянська влада демонструвала свої досягнення, прищеплювала суспільству свої ідеологічні та культурні стандарти.

От тільки виявляється, що багато свят, які ми вважаємо комуністичними, насправді є міжнародними і відзначалися не лише в Радянському Союзі, а й в інших країнах світу, як наприклад День праці. Не менш важливу роль грає й інертність населення, яке відзначає те чи інше свято не з ідеологічних міркувань, а лише за звичкою. Ще більше інертність проявляється при уведенні нових національних свят. Так, наприклад, і досі є люди, які не розуміють навіщо було «переносити» День захисника на 14 жовтня, коли він «традиційно» відзначався 23 лютого. При цьому їх не бентежить, що День Радянської Армії жодного стосунку до України не має, а святкувати День захисника одночасно з країною-окупантом це просто нонсенс.

Ще один невеличкий приклад. Автор цих рядків свого часу пропонував запровадити відзначати День студента в Україні 18 вересня, оскільки ця дата пов’язана зі створенням на наших землях перших вищих навчальних закладів – Острозької та Києво-Могилянської академій. Раніше, ще за радянських часів, День студента відзначали 25 січня в день заснування Московського університету. Однак, на жаль, ця ідея не знайшла підтримки. Одним із аргументів проти, чи радше закидів, була думка, мовляв навіщо вигадувати велосипеда, коли вже є Міжнародний день студента, який відзначається 17 листопада. А хто хоче, то нехай святкує й по-московському.

Проте певні здвиги вже ж є, хоча ще й замалі. Так, починаючи з 2017 року День десантника українці святкують 21 листопада, а не 2 серпня, як це було ще з радянських часів. А цього 2018 року Президент України ввів нову дату відзначення й Дня прикордонника 30 квітня замість радянської дати 28 травня.

Сьогодні Інститут національної пам’яті пропонує сформувати новий український святковий календар, який би базувався на національних та світових цінностях, а не вподобаннях тих чи інших осіб або застарілих ідеологемах. Зокрема, пропонується Міжнародний жіночий день 8 березня зробити робочим, натомість святковим і вихідним – Шевченківський день 9 березня. Так само замість Дня Перемоги 9 травня святкувати День пам’яті і примирення, якій відзначається у всьому світі 8 травня.

Чи сприйме усі ці зміни українське суспільство і чи приживуться нові свята покаже час. Принаймні публічне їх обговорення є досить бурхливим. Ну, а поки що українці примудряються святкувати деякі свята двічі, як наприклад, Різдво (католицьке та православне) або Новий рік (за новим та старим стилями).

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

0
Комментарии
0
0
Смешно
1
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги