1 июня • обновлено в 09:44
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Служба безпеки України на межі краху! А чи витримає?

286.1т

Можливо, що ця стаття завдасть удару по іміджу Служби безпеки України, але коли в Україні йде боротьба з російською агресією, приховувати об'єктивний і правдивий стан служби немає ніякого сенсу!

Більшість жителів України вважають, що служити в СБУ престижно, так як співробітник СБУ це людина високого соціального статусу, на якого покладено відповідальність за безпеку держави і всіх ії жителів в цілому. Так, дане твердження відповідає дійсності. В СБУ йде досить вимогливий і кваліфікований підбір кадрів. Люди на цій роботі - професіонали своєї справи.

Розглянемо ж протилежну сторону медалі: у скільки ж уряд України оцінює безпеку України, в особі звичайних пересічних співробітників СБУ, можна сказати «робочих конячок», на яких вся служба і тримається ?! На даний момент середня зарплата співробітника СБУ складає близько 10 000 грн. і є практично однією з найнижчих зарплат, в порівнянні з іншими спецслужбами світу (для порівняння: ФСБ РФ – 90-120 000 рублів, це 45-60 000 грн.)! В Україні співробітники СБУ отримують зарплату нижче, ніж співробітники реформованої нової поліції. До того ж, на тлі вже сформованої ситуації, в Україні були створені такі структури як НАБУ і ДБР, у котрих набирають звичайних людей з вулиць, що на сьогоднішній день вже ставить під сумнів результативність роботи даних структур, але при цьому всьому, їх посадові оклади починаються від 35 0000 грн. і вище.

На окрему увагу заслуговують співробітники СБУ, які задіяні в зоні проведення ООС на Донбасі! Точніше, вони до сих пір поки не задіяні в ООС! Вони змушені продовжувати виконувати завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України від російської агресії суто на своїх патріотичних переконаннях, адже даний наказ до сих пір не підписаний! А немає наказу, значить, і немає виплат за особливі умови служби! При переході з АТО на ООС з червня місяця 2018 року співробітникам Головного управління СБ України в Донецькій і Луганській областях, а також прикомандированим до нього співробітникам з інших регіонів України, припинили виплачувати 50 відсоткову надбавку за службу в особливий період! Мабуть, що ці гроші хтось у вищих ешелонах влади відклав на президентські і парламентські вибори. Кажуть, для СБУ грошей немає! Ймовірно, «на верху» припускають, що всіх і все влаштовує, що можна не платити, що спецслужби можна душити, так як вони завжди тримають язик за зубами, ось нехай і терплять!

Складається таке враження, що ситуація із зарплатами для рядових співробітників СБУ, на плечах яких вся оперативна робота, створюється штучно. Ідея створення такої ситуації може вписуватися в концепцію гібридної війни, яку веде РФ. Змусити, найбільш дієздатних оперативних співробітників звільниться, шукати місце в приватних охоронних структурах і приватних структурах безпеки. Низька зарплата співробітників СБУ дає спецслужбам противника варіанти для вербування.

Особливо важко співробітникам СБУ, які були відряджені на певний період для виконання завдань в зоні ООС. При зарплаті в 10 000 грн., їм необхідно орендувати квартиру, а це вже мінус близько 3000-4000 грн. (За оренду житла в даному регіоні), а те житло, яке обіцяло керівництво СБУ залишається тільки на папері. Звичайно, співробітникам іноді надають тимчасові гуртожитки, але вони без будь-яких, навіть основних, зручностей. Всі інші витрати на виконання службових завдань: покупка бензину, канцелярських приладів і т.д. - все зі своєї кишені!

Тому більшість співробітників просто змушені пересуватися на громадському транспорті, на що йде досить таки чимало робочого часу.

У той же час, таку суму в 7000 грн. в Україні легко можна заробити десь на інших роботах, які не вимагають спеціальних кваліфікованих знань і особливих розумових затрат.

Не виключаю той факт, що в службі працюють різні люди, є і досить таки фінансово забезпечені, вони ж на дорогих машинах і костюмах, які постійно потрапляють в поле зору ЗМІ - це каста керівного складу, яка і являє собою ту візуально-престижну обкладинку СБУ . Весь інший робочий склад служби - це люди, які мають потребу, працюючи з ранку і до глибокої ночі, піддаючись вічним закидам з боку сім'ї, але при цьому всім вони свято вірять і роблять свою справу, задаючи постійно собі питання «А хто, як не ми?»! Але чи така оплата повинна бути за таку працю і таку самовіддачу ?! На жаль ні!

А висновок такий: звичайні співробітники СБУ, яких в Україні не так вже й багато, при такому фінансовому забезпеченні, апріорі не можуть нормально виконувати свої функціональні обов'язки і бути повністю відданими завданням служби, оскільки стурбовані як прогодувати свою сім'ю до наступної зарплати і звести кінці з кінцями. Практично всі вони мають кредити в банках. На даний момент, більшість висококваліфікованих професійних кадрів СБУ просто хочуть, вже по совісті, добути 5-ти річні контракти і назавжди покинути службу! Деякі, звільняються зразу!

Ситуація в службі критична і вимагає негайного втручання, прийняття конкретних дій з боку влади в Україні в напрямку реформування СБУ!

Про всі ті катастрофічні наслідки, які відбудуться при повному руйнуванні СБУ зсередини, і якою ціною Україна заплатить за це в подальшому, я думаю, Ви, здогадуєтеся ...

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

9
Комментарии
63
61
Смешно
66
Интересно
942
Печально
90
Трэш

Коронавирус. Самое важное

  • УКРАИНА:

    Подтвержденные случаи: 23 672.

    Вылечились: 9538. Умерли: 708.

  • В мире заболели более 6,1 млн человек, погибли – 370 тысяч.

  • Китай подтвердил новую версию происхождения коронавируса – это не животные с рынка

  • Осенью в Украине вероятна вторая волна коронавируса. Минздрав готовится

  • Врач заявил об опасных изменениях в крови при коронавирусе. Они провоцируют разрушение органов и клеток в организме.

Новости

Топ-публикации

Топ-блоги