Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Служба безпеки України на межі краху! А чи витримає?

79.1т

Можливо, що ця стаття завдасть удару по іміджу Служби безпеки України, але коли в Україні йде боротьба з російською агресією, приховувати об'єктивний і правдивий стан служби немає ніякого сенсу!

Більшість жителів України вважають, що служити в СБУ престижно, так як співробітник СБУ це людина високого соціального статусу, на якого покладено відповідальність за безпеку держави і всіх ії жителів в цілому. Так, дане твердження відповідає дійсності. В СБУ йде досить вимогливий і кваліфікований підбір кадрів. Люди на цій роботі - професіонали своєї справи.

Розглянемо ж протилежну сторону медалі: у скільки ж уряд України оцінює безпеку України, в особі звичайних пересічних співробітників СБУ, можна сказати «робочих конячок», на яких вся служба і тримається ?! На даний момент середня зарплата співробітника СБУ складає близько 10 000 грн. і є практично однією з найнижчих зарплат, в порівнянні з іншими спецслужбами світу (для порівняння: ФСБ РФ – 90-120 000 рублів, це 45-60 000 грн.)! В Україні співробітники СБУ отримують зарплату нижче, ніж співробітники реформованої нової поліції. До того ж, на тлі вже сформованої ситуації, в Україні були створені такі структури як НАБУ і ДБР, у котрих набирають звичайних людей з вулиць, що на сьогоднішній день вже ставить під сумнів результативність роботи даних структур, але при цьому всьому, їх посадові оклади починаються від 35 0000 грн. і вище.

На окрему увагу заслуговують співробітники СБУ, які задіяні в зоні проведення ООС на Донбасі! Точніше, вони до сих пір поки не задіяні в ООС! Вони змушені продовжувати виконувати завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України від російської агресії суто на своїх патріотичних переконаннях, адже даний наказ до сих пір не підписаний! А немає наказу, значить, і немає виплат за особливі умови служби! При переході з АТО на ООС з червня місяця 2018 року співробітникам Головного управління СБ України в Донецькій і Луганській областях, а також прикомандированим до нього співробітникам з інших регіонів України, припинили виплачувати 50 відсоткову надбавку за службу в особливий період! Мабуть, що ці гроші хтось у вищих ешелонах влади відклав на президентські і парламентські вибори. Кажуть, для СБУ грошей немає! Ймовірно, «на верху» припускають, що всіх і все влаштовує, що можна не платити, що спецслужби можна душити, так як вони завжди тримають язик за зубами, ось нехай і терплять!

Складається таке враження, що ситуація із зарплатами для рядових співробітників СБУ, на плечах яких вся оперативна робота, створюється штучно. Ідея створення такої ситуації може вписуватися в концепцію гібридної війни, яку веде РФ. Змусити, найбільш дієздатних оперативних співробітників звільниться, шукати місце в приватних охоронних структурах і приватних структурах безпеки. Низька зарплата співробітників СБУ дає спецслужбам противника варіанти для вербування.

Особливо важко співробітникам СБУ, які були відряджені на певний період для виконання завдань в зоні ООС. При зарплаті в 10 000 грн., їм необхідно орендувати квартиру, а це вже мінус близько 3000-4000 грн. (За оренду житла в даному регіоні), а те житло, яке обіцяло керівництво СБУ залишається тільки на папері. Звичайно, співробітникам іноді надають тимчасові гуртожитки, але вони без будь-яких, навіть основних, зручностей. Всі інші витрати на виконання службових завдань: покупка бензину, канцелярських приладів і т.д. - все зі своєї кишені!

Тому більшість співробітників просто змушені пересуватися на громадському транспорті, на що йде досить таки чимало робочого часу.

У той же час, таку суму в 7000 грн. в Україні легко можна заробити десь на інших роботах, які не вимагають спеціальних кваліфікованих знань і особливих розумових затрат.

Не виключаю той факт, що в службі працюють різні люди, є і досить таки фінансово забезпечені, вони ж на дорогих машинах і костюмах, які постійно потрапляють в поле зору ЗМІ - це каста керівного складу, яка і являє собою ту візуально-престижну обкладинку СБУ . Весь інший робочий склад служби - це люди, які мають потребу, працюючи з ранку і до глибокої ночі, піддаючись вічним закидам з боку сім'ї, але при цьому всім вони свято вірять і роблять свою справу, задаючи постійно собі питання «А хто, як не ми?»! Але чи така оплата повинна бути за таку працю і таку самовіддачу ?! На жаль ні!

А висновок такий: звичайні співробітники СБУ, яких в Україні не так вже й багато, при такому фінансовому забезпеченні, апріорі не можуть нормально виконувати свої функціональні обов'язки і бути повністю відданими завданням служби, оскільки стурбовані як прогодувати свою сім'ю до наступної зарплати і звести кінці з кінцями. Практично всі вони мають кредити в банках. На даний момент, більшість висококваліфікованих професійних кадрів СБУ просто хочуть, вже по совісті, добути 5-ти річні контракти і назавжди покинути службу! Деякі, звільняються зразу!

Ситуація в службі критична і вимагає негайного втручання, прийняття конкретних дій з боку влади в Україні в напрямку реформування СБУ!

Про всі ті катастрофічні наслідки, які відбудуться при повному руйнуванні СБУ зсередини, і якою ціною Україна заплатить за це в подальшому, я думаю, Ви, здогадуєтеся ...

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

4
Комментарии
55
48
Смешно
60
Интересно
755
Печально
71
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Павленко Микола
Павленко Микола
От тільки не кажіть про високі вимоги і ретельний добір в СБУ. 90% кримського СБУ перейшлоо в ФСБ. Кримське СБУ - це було таке ж українське СБУ, як і київське, чернігівське чи одеське: ті ж перевірки, той же відділ кадрів, ті ж керівники затверджували просування по службі - все те саме і всі такі самі. А на скільки процентів очищене СБУ на сьогодні?
Показать комментарий полностью
Disner Walt
Disner Walt
100% правда. Так і є.
Показать комментарий полностью
Zzz Eugene
Zzz Eugene
Совершенно в дырочку!
Показать комментарий полностью

Наши блоги