6 июня • обновлено в 10:19
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Чому Україна переможе імперію

7.9т

Майже триста років тому, 2 листопада 1721 року, була проголошена Російська імперія, а цар Петро I отримав від Правлячого Сенату титули «великий» і «батько Вітчизни». З тих пір примара імперськосьті не полишає росіян.

Зазначимо, що постання імперії багато в чому стало можливим завдяки Україні, бо лише після приєднання українських земель до Московської держави, остання змогла називатися Росією, привласнивши наше давнє ім’я, наші багатства, а згодом і душі й тіла самих українців.

Чимало «малоросів» долучилося до створення і зміцнення Російської імперії. Пригадаймо хоча б таких кремлівських посіпак, як ідеолог імперії Феофан Прокопович, канцлер Безбородько, фельдмаршал Паскевич, міністри Завадовський, Трощинський, Кочубей, «нічний імператор» Розумовський, голова Держдуми Родзянко та багатьох інших. Дехто з сучасних українських політиків та бізнесменів і досі дивляться в бік північного сусіда, сподіваючись отримати від нього якісь дивіденди.

Однак Україна породила імперію – вона ж її й знищить. І для цього в українців є три головні зброї: українська мова, українська церква і українська армія.

Україна узяла твердий, незворотній курс на підтримку і розвій державної мови. Черговим кроком на цьому шляху стало набуття чинності норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» №2054-VII від 23.05.2017 р., згідно якого телевізійні канали мають забезпечити 75% ефіру з 07:00 до 22:00 програмами та фільмами виключно українською мовою. І тут, незважаючи на невдоволеність прихильників усіляких лорак, лобід чи російського «шансону», маємо поступову, але невпинну українізацію інформаційного простору нашої держави. Мабуть наступним кроком має стати поетапний перехід на українську мову й друкованих видань.

Не менш важливим є розбудова в Україні незалежної помісної церкви. Вже є безсумнівним факт, що після об’єднавчого собору Українська православна церква отримає томос Вселенського патріарха про автокефалію, який покладе кінець «могутності» Московської церкви і зробить українську церкву найбільшою в православному світі. Отже, не дивлячись на шалений спротив московських попів і численних прихильників «русского мира» в самій Україні, незалежна Українська церква таки постане. І це стане потужним ударом для Кремля.

Нарешті, надважливішим завданням є зміцнення української армії, і не лише в плані озброєння, що конче необхідно, а й у піднесенні бойового духу. І на цій ниві маємо певні досягнення. Скасовано чимало колишніх військових радянських свят, на кшталт дня захисника Вітчизни, дня прикордонника чи дня десантника, замість яких затверджено нові національні. Введено нові назви для військових підрозділів, нову військову форму, навіть нове військове привітання. Можливо хтось скаже, що це все неважливо. Але як говорив один мультиковий герой: «Як ви яхту назвете, так вона і попливе». В українській армії і традиції мають бути українськими, бо це - одна із запорук її боєздатності і відданості своєму народу. Отже ще один успішний напрям деімперіалізації - українізація державних військових свят і Збройних сил України.

Мабуть хтось серед киян та гостей міста помічав, що на скульптурній композиції на Майдані, присвяченій засновникам Києва, на плечі князя Кия лежить шкура вбитого ведмедя. І це дуже символічно. З далекого минулого легендарний князь посилає нам, своїм нащадкам, недвозначне послання про перемогу над ворожою імперією.

Отож, браття українці, «згинуть наші вороженьки». Перемога буде за нами. Слава Україні!

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

12
Комментарии
5
4
Смешно
8
Интересно
0
Печально
1
Трэш

Коронавирус. Самое важное

  • УКРАИНА:

    Подтвержденные случаи: 26 514.

    Вылечились: 11 812. Умерли: 777.

  • В мире заболели около 7 млн человек, погибли – почти 399 тысяч.

  • Киев и семь областей не попали под смягчение карантина с 5 июня.

  • Японский врач предрек масштабную вторую волну COVID-19: зараженных будет больше.

  • Ученые обнаружили,что люди с высоким давлением чаще умирают от COVID-19.

Новости

Топ-публикации

Топ-блоги