Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Трансформація міліції в поліцію, або як чистять рибу

305

<p>Дивився по телевізору прес-конференцію Еки Згуладзе про початок реформи в МВС. Ну про те,що ДАІ розженуть, наберуть нових людей і буде це все відкритим конкурсом зроблене,і зарплату людську дадуть,і назвуть не &quot;міліція&quot;, а патрульна поліція. Слухав і просто млів. Дідько! Я вже очима душі своєї бачив, яка благодать запанує незабаром на наших автошляхах та вулицях. Хай поки- що тільки в Київі. Потерпимо. І більше терпіли. Я вже, майже, уявив,як ці Воїни Справедливості та Правосуддя, молоді ,чемні люди з вищою освітою, вишколені іноземними інструкторами,зметуть нарешті з наших вулиць цю пародію на охоронців порядку. Це нещастя ,з яких кожен другий &quot;охоронець&quot; (може й більше) вшир більший за магістральний тягач і,складається враження , що шнурок на кашкеті потрібен лиш для того,щоб пика не луснула. Не треба буде,перебуваючи за кермом, здригатися ,побачивши їх, незалежно від того, порушив ти чи ні. Ну,думаю собі,не буде все так гладко. Знову ж пролізуть такі самі,знаєте, типу-&quot;Тю, тут ще й зарплату платять!?А я думав,видали жезл і крутись,як хочеш.&quot; Та ж ні,заспокоює мене пані Згуладзе, не буде такого. Буде суворий конкурсний відбір, та й під час навчання обіцяє те саме . Дивлюся наступного дня:

таки буде діло. Вже за перший день навчання чотири тисячі заявок,вдвічі більше ніж треба. Буде з кого обрати.

Отож-бо,сиджу собі мрію, можна сказати візуалізую наше світле майбутне без корупції. Хоч би в ДАЇ. Пардон,в поліції. Як не як, перший крок,а він як відомо-найважчий самий.

Та крутиться в душі якийсь черв’ячок ,маленький такий. Думаю,от буркун,зневірився ти,знову тобі щось не так. Аж тут згадується мені старий,радянських часів,анекдот. Триває ,значить, якийсь партз’їзд. Ну, не всесоюзний,може, республіканський. Доповідач доповідає, партайгенноссе в залі куняють, все як завжди. Тут пішла мова про деякі недоліки в партійній роботі. Мовляв, дехто з товаришів по партії забув моральний кодекс будівника комунізму, збуржуазіли,матеріальні цінності ставлять вище за матеріальні,просто термідор якийсь. Ну, тут знайшовся вільнодумець в залі,звісно з задніх рядів ,взяв та й крикнув:

- Риба з голови гниє,- та й пригнувся,бо критика критикою,а за наклеп можна і з партії геть. А головуючий в президії примружився так ,подивився пильненько ,а потім:

- Ага, тільки чистить її починають з хвоста.

Ось воно, подумав я. На жаль, пані Згуладзе і словом не обмовилась,хто ж саме очолить цю нову службу. Наприклад, на рівні відділу. Або управління. Бо ж за три місяці можна підготувати інспектора чи патрульного,чи як він там буде зватися. Але,на жаль, в системі МВС,як і в будь-якій іншій державній службі , має бути присутне таке необхідне зло,як бюрократія. Коротше кажучи, хтось має керувати. І цей хтось повинен мати хоч якийсь досвід, або хоч би нахил до такої роботи. А за три місяці навчання цього не визначиш.

От і лякає мене,а чи не спростять собі реформатори наші, завдання. Навіщо ламати собі голову, де взяти керівників нових та й бажано без досвіду роботи в ДАІ,якщо маємо готові кадри. Та і які кадри ,аж дух забиває. Взяти хоч би братів Блажівських. Хапає СБУ одного брата,начальника УДАІ Полтавської області по підозрі на хабарі. Ну, тут суд видає йому : мовляв,шановний,можеш до кінця розслідування погуляти на волі,але застава 10 млн гривень. Ага,думаєте ви, тут тобі хабарник і корупціонер, зараз тобі жаба цицьки і дасть. А дзуськи вам,думає заарештований Петя Блажівський. І дзвонить брату Мар’яну,що очолює ДАІ Дніпропетрівщини. Виручай,братухо,проблема в мене. Треба до завтра 10 лямів. Жінка,звісно, пошкребе по сусекам,але не хочу всі нички їй палити. Поможеш? Ну,рідна кров не водиця,братуню,лягай на нари перекимар,а завтра всьо буде у лучшем віде.

Не поручусь за дослівну точність діалогу,не поручусь навіть за те,чи він взагалі відбувся,але наступного дня все і справді було &quot;у лучшем віде&quot;. Тобто, гроші внесені,братан в свободі. І це відбулося не за Януковича,а ось зараз. При новому міністрі МВС,новому генпрокурорі. Та це ж золото,а не кадри. Хоч зараз саджай когось за письмовий стіл,хай пише книгу &quot;Як заробити мільйон&quot;. Вийде у світ ,прочитає ,наприклад, Гейтс-він установчий диск від Windows зжує без солі від заздрощів. Цукерберг закриє нафіг свій Фейсбук, і піде проситися хоч би начальником відділення ДАІ. А що,гроші у нього на перший платіж за посаду повинні бути.

Ось що хвилює найбільше у всій цій історії з реформами. Не видно бажання і волі у нашого керівництва і в органах, і в державі, відрубати, нарешті, наскрізь прогнилу голову для початку,а вже потім намагатися почистити рибу . Якщо вже не пізно. Якщо не краще взагалі викинути ту рибу на смітник та не почати все спочатку. Бо як не зробити цього, не буде толку. Бо як не зробити цього,будуть ті хлопці та дівчата носити кожного дня начальнику данину після зміни для передачі наверх. Та й скаржитися не буде кому. Бо ж як воно у нас зазвичай: начальник-значить, брат у прокуратурі,сват- суддя, а швагр- начальник адміністрації.

Можливо,я помиляюся. Можливо, у наших реформаторів є якийсь секретний план. Операція &quot;Мрак і туман&quot;. Дуже хотів би помилитися. Чесно.

</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги