ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Європейський суд став на бік України

6.4т

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі ухвалив перше рішення щодо скарги проти України, пов'язаної з втратою Києвом контролю над окремими районами Донбасу.

Скаргу до ЄСПЛ подав громадянин України Олександр Хлебік, який відбував покарання в Луганській області за обвинуваченням у кількох злочинах. Хлебік звернувся до ЄСПЛ зі скаргою про нездатність української влади здійснити процедури, які б дозволили своєчасно розглянути його апеляцію. Скаржник вважає, що таким чином було порушено його право на справедливий суд згідно із 6 ст. Конвенції з прав людини.

Так, 25 липня на сайті суду було оприлюднено рішення, в якому йдеться про те, що судді ЄСПЛ дійшли висновку, що українські органи влади зробили все в межах своїх можливостей за умов бойових дій на Сході України, а отже Європейська конвенція з прав людини не була порушена.

Отже, суд фактично визнав, що Україна зробила все можливе в умовах окупації частини її території для забезпечення права на справедливий суд для своїх громадян! Так, це дійсно юридична перемога!

Нагадаю, в ЄСПЛ ще близько чотирьох тисяч позовів від громадян України у зв'язку з подіями в анексованому Криму та на Донбасі! Чекаємо на рішення!

Наши блоги