УкрРус

Кібератаки Росії на Заході

<p>Річард Кербай в статті "Росія нарощує кібератаки у Великій Британії", опублікованій в британському періодичному виданні "The Times", наводить перше інтерв’ю глави нового Національного центру кібербезпеки (NCSC) Кіарана Мартіна про "різке нарощування російської кіберагресії на адресу Заходу".

За даними європейського дослідження, заснований Росією сайт Sputnik, який має бюро в Шотландії, з листопада 2015 року опублікував 124 історії про фальшиву реальність". "Впродовж останніх двох років відбулося різке нарощування російської агресії в кіберпросторі. Частина цього зростання — низка атак на політичні установи, політичні партії, парламентські організації". Отже, К. Мартін вважає, що рано чи пізно Велика Британія неминуче зіткнеться з кібератакою "першої категорії", як це сталося в США у 2015 році.

Крім того, глава NCSC повідомив, що впродовж останніх трьох місяців зареєстровано 188 кібератаки "другої та третьої категорії", більшість з яких погрожували національній безпеці. Він підкреслив, що кожна з них могла включати в себе "сотні тисяч" одночасних атак, таких як розсилка фішингових листів у міністерства та комерційні компанії". В систему міністерства хакери проникають для вилучення інформації про політиків уряду Великої Британії, а також для збору інформації щодо самих різних питань, починаючи від енергетики, закінчуючи дипломатією. Що стосується проникнення в комерційні компанії, хакери прагнуть вкрасти інтелектуальну власність. К. Мартін зауважив, що "іноді в цьому замішані держави".

Отже, на Заході з кожним днем посилюється занепокоєння з приводу появи російських ЗМІ, які обвинувачують у розповсюдженні фальшивих новин в рамках кремлівської "дезінформаційної" кампанії. Кожен раз як Кремль намагається продемонструвати Заходу свою силу і вплинути на нього, спостерігається спалах російської активності. Але Захід завжди готовий! І які б великі кошти не витрачав би Кремль на нарощування кібератак, рано чи пізно ця машина дасть збій!</p>

https://www.obozrevatel.com/my/politics/71945-kiberataki-rosii-na-zahodi.htm
Наши блоги