Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Наступ Кремля на молодіжні організації

1.4т

Ще одна стаття з Bellingcat щодо методів втручання Кремля у внутрішньополітичне життя Європейських країн.

Наразі дослідження присвячене доказам щодо наявності фактів впливу Кремля на молодіжні організації, включаючи молодіжне крило Європейських партій, з метою скасування санкцій ЄС проти Росії. Основною ціллю, яка стоїть перед цими молодіжними групами, є покращення іміджу Росії за кордоном.

Так, через день після інаугурації Дональда Трампа, у Німеччині відбулася конференція "Свобода для Європи". Конференцію відвідали провідні європейські ультраправі кандидати, на кшталт нідерландського Г. Вілдерса, французької Марін Ле Пен і Ф. Петрі з партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН). На шпальтах газети "Ізвестія" було зазначено, що основною тезою конференції було "створення дорожньої карти для Альянсу євроскептиків на 2017 рік". І хоч конференція не мала нічого спільного з Росією, зв’язки лідера молодіжного крила АдН М. Фронтмайєра стали демонстрацією інтересу Росії до майбутніх виборів у Європейських країнах.

Про зв’язки М. Фронтмайєра з Росією досконально досліджено у статті, а наразі хочеться зупинитися також на тому факті, що Росія прагне здійснювати вплив на лівоцентристські крила молодіжних європейських груп.

Так, молодіжне крило сербської партії "Двері", лідером якої М. Мілютін, у 2014 році провело демонстрацію, де учасники тримали анти-НАТОвські плакати та зображення В. Путіна.

Крім того, Мілютін особисто відвідував кілька конференцій Демократичної молодіжної спільноти Європи, президент якої, нагадаю, Хав’єр Хуртадо Міра був оглядачем на минулорічних виборах у Росії, підкреслюючи позитивне враження від виборчого процесу і демократії в РФ.

В той же час російські посадовці покращують відносини з ультралівими молодіжними групами. У лютому 2016 року президент "Світової федерації демократичної молоді" Н. Пападімітріу (Nicolas Papademetriou) провів зустрічі з колишнім главою державної молодіжної організації "Россмолодіж" С. Поспєловом, з главою Комуністичної партії Г. Зюгановим, ультраправим Жириновським та співробітником "Россотруднічества" О. Євко.

Взагалі діяльність О. Євко впродовж останніх декількох років демонструє розмах російської діяльності з молодіжними групами по всій Європі. У серпні 2014 року Євко перебувала у Римі на зустрічі російсько-італійської молоді. У квітні 2014 вона входила до складу організаторів молодіжного форуму Селігер, у серпні 2016 року підлещувалася до Хав’єра Хуртадо Міра з Демократичної молодіжної спільноти Європи на Всеросійському молодіжному освітньому форумі. Також активність Євко виявлена і в Нідерландах.

Що стосується впливу на нідерландську молодь, у липні 2014 року у Москві для голландської молоді була організована конференція "Наступна генерація" (Generation Next), в ході якої обговорювалися питання "медіа висвітлення політичних подій….їх вплив...на суспільну думку та особливо на молодь, а також шляхи зменшення маніпуляцій та збільшення об’єктивної інформації". Одною з головних тем була війна в Україні, а також розвиток контактів та співпраці між Росією та голландською молоддю.

Група молодих людей, яка брала участь у конференції "Наступна генерація", була також запрошена до Посольства Росії в Гаазі в жовтні 2014 року — зустріч була організована главою Центру експертизи Російської Федерації Е. Хавенааром (Erik Havenaar). Необхідно відзначити, що цей центр має сторінку у Facebook, де постійно поширюється прокремлівська пропаганда, і головна мета якого є "розповсюдження глибокого розуміння Росії в Нідерландах та Бельгії". Крім того, представники центру тісно співпрацюють з Россотруднічеством і Посольством РФ з багатьох питань.

Отже, можемо не тільки здогадуватися, а й дійсно розуміємо рамки і сутність такої співпраці. Зосередження уваги Росії на молодіжних групах посилилося саме в надзвичайно важливий рік для Європи — рік, коли у багатьох Європейських країнах відбулися чи мають відбутися вибори. Не будемо забувати, що зазвичай Кремль підтримує екстремістських, промосковських кандидатів, однак наразі міжнародна спільнота набагато швидше "розкусує" пропагандистські закиди Кремля! Тож краще б російські високопосадовці зосередилися на своїй вже досить розумній молоді, яка дедалі частіше виходить на антивладні мітинги, захищаючи свої права! Молоді люди, ми дійсно бажаємо вам успіхів!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги