ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Тернистий шлях до звинувачень Росії у міжнародних судах

1.4т

Дочекалися рішення Міжнародного суду ООН… Найвищий судовий орган у системі ООН відмовив Україні у запровадженні тимчасових заходів проти Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму. Проте все не так вже й погано!

19 квітня на відкритих слуханнях у Гаазі голова суду Ронні Абрагам заявив, що Київ мав довести, що ці тимчасові заходи мають зупинити шкоду держави-сторони конвенції, але не виконав вимоги.

Проте, одночасно Міжнародний суд постановив, що Росія має зняти обмеження з прав кримських татар, зокрема щодо провадження діяльності своїх інституцій, включаючи Меджліс, а також забезпечити наявність освіти українською мовою.

Міжнародні оглядачі, експерти та журналісти починають оприлюднювати перші оцінки проміжного рішення Міжнародного суду ООН та його можливих наслідків. Так, на думку професора у Northwestern Pritzker School of Law у Чикаго Юджіна Конторовича, у зв’язку з тим, що Міжнародний суд правосуддя ООН прийняв позицію України з приводу переслідування кримськотатарської меншості, цю ситуацію буде ще складніше ігнорувати Міжнародному кримінальному суду. Адже рішення Міжнародного суду правосуддя ООН може вказувати на склад злочину передбаченого у статті 7(1)(h) статуту Міжнародного кримінального суду, а саме - злочину проти людяності. І теперішнє рішення Міжнародного суду ООН заохотить українців презентувати прокурору таку теорію".

На думку міжнародного юриста Кеннета Манусама, Росія програла у двох аспектах:

1) Міжнародний суд ООН має prima facie юрисдикцію у даній справі, а отже ймовірно має загальну юрисдикцію щодо неї.

2) Росія має утриматись від переслідувань татарської спільноти та її інститутів і припинити обмежувати доступ татар до традиційної освіти та мови.

Впливовий український міжнародний оглядач Максим Еріставі, який є одним із найбільш цитованих англомовних оглядачів ситуації в Україні, вважає, що "часткова перемога України в Міжнародному суді ООН це краще, ніж взагалі без перемоги". Проте оглядач підкреслює, що "Росія все перекрутить, це точно".

Німецький експерт Матіас Гартвіґ вважає, що ще зарано говорити про успіх чи неуспіх України, адже рішення неостаточне. Крім того, "логічно і розумно з точки зору української сторони пробувати довести свою позицію у суді".

На думку аналітика із гаазького центру міжнародного права Інституту Ассера Олів’є Ріббелінка, розгляд позову України є "потужним балом" для Києва. Адже "Росія не змогла переконати суд у тому, що спору немає, що позов України не відповідає критеріям. Це дуже важливо, адже справа визнана адекватною й надалі оцінюватиметься за заслугами".

Не можу не погодитися зі всіма експертами, аналітиками, журналістами та оглядачами щодо правильної позиції України доводити свою правоту в суді! Так, потрібно запастися терпінням, адже перемога буде не швидкою, але міцною і ефективною, що наразі нам і потрібно!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги