Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

"Закон Савченко-3" або "4 правила зарахування строку попереднього ув'язнення"

544

Найближчим часом ВРУ може розглянути ЗП № 5259 в другому читанні та в цілому як закон. Норми ЗП № 5259 (в першому читанні) розглянуто мною в матеріалі "Закон Савченко-2".

При підготовці до другого читання текст ЗП №5259 зазнав змін.

В редакції першого читання містилося чіткі 4 правила.

Правило №1.

Попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі, крім зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості.

Правило №2.

Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості провадиться із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Правило №3.

У разі засудження до позбавлення волі при сукупності злочинів, якщо хоча б один із злочинів є тяжким або особливо тяжким, попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

Правило №4.

У разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

В редакції до другого читання правила звучать трошечки по іншому.

Правило №1.

Попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі, крім випадку коли після спливу дванадцяти місяців попереднього ув’язнення строк попереднього ув’язнення, у разі засудження до позбавлення волі, зараховується судом до строку покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Правило №2.

У разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі незалежно від тривалості попереднього ув’язнення.

Правило №3

Суд звільняє засудженого від відбування покарання, якщо строк попереднього ув’язнення, відбутий засудженим у межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання відповідно до співвідношення, передбаченого частиною першою статті 72 Кримінального кодексу України.

Правило №4

У разі призначення судом іншого покарання, ніж позбавлення волі, зарахування строку попереднього ув'язнення у межах того самого кримінального провадження здійснюється в такому порядку:

1) строк попереднього ув’язнення переводиться у строк позбавлення волі відповідно до співвідношення, визначеного абзацами першим або другим частини п’ятої статті 72 Кримінального кодексу України ;

2) визначений відповідно до пункту 1 строк позбавлення волі переводиться в інший призначений вид покарання відповідно до співвідношення, визначеного частиною першою статті 72 Кримінального кодексу України.

Висновок: Коли буде прийнятий ЗП №5259, а точніше коли він набуде чинності, тоді ми дізнаємося як звучатимуть правила зарахування строку попереднього ув'язнення і їхню кількість, але зараз норма закону звучить так: "Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі".

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги