Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Черговий хід на великій світовій шахівниці

512

Враховуючи, що Україна попадає в геополітичну стратегію США, зустріч, яка відбулась між Трампом та Порошенком, не могла нести в собі негативних наслідків для України щодо підтримки останньої у військовому протистоянні та поверненні контролю над усією своєю територією. Звичайно, для Президента України дана зустріч є знаковою та показовою. По-перше, вона демонструє українцям небайдужість США до наших проблем, що дає додаткові "електоральні приференції" для Порошенка, а як наслідок і БПП, в разі ймовірних парламентських виборів. По-друге, дана зустріч, демонструє Європейським колегам підтримку України, адже після США Петро Олексійович збирається до Європи. По-третє, як може здатися на перший погляд, Трамп таким чином демонструє РФ важливість України для США.

Однак, є й зворотня сторона зустрічі. Чекаючи її 5 місяців Порошенко так й не поспілкувався з Трампом сам на сам, натомість його зустрічав лише міністр оборони США, що вже дає можливість для роздумів на тему "важливості" даної зустрічі для Трампа. Незабаром, останній матиме зустріч з Путіним, тому йому було дуже вигідно поспілкуватись з Порошенком, щоб мати пару "козирів в рукавах" перед даною зустріччю. І, на сам кінець, Україна не демонструє чіткої стратегії щодо реінтеграції захоплених територій та відсутність реформ, що починає втомлювати західних партнерів, тому і виникли розмови про "новий формат АТО", законопроект про реінтеграцію окупованих територій та нову концепцію повернення Криму. Порошенку зараз вигідно постати в ролі сильного лідера та миротворця, як і перед партнерами, так і перед українцями.

США зайняли вигідну позицію "вартового" щодо вирішення Україно-Російської кризи, вони не беруть активної участі в мирних перемовинах, проте, за словами Порошенка, спостерігають за цим процесом. Це дає змогу штатам будувати достатньо гнучку зовнішню політику на євроазійському континенті. Тим більше, публічна підтримка України для Трампа є важливою після скандалів щодо його зв’язків з Росією.

Отже, на великий шахівниці відбувся черговий хід, який є передумовою майбутніх більш значимих ходів, які й будуть визначальним для України. А поки, на жаль чи на щастя, зустріч Порошенка с Трампом, як на мене, була більш декларативною та показовою. Вона продемонструвала лише готовність США до співпраці з Україною та збереження стосунків між державами на тому рівні, який було досягнуто протягом майже 26 років незалежності України.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги