Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Урядовий піст для школярів

377

<p>Ще півроку тому українські можновладці бодай декларативно, але обіцяли і &quot;сильну команду для складних часів&quot; і що будемо жити по-новому. Зараз вже нічого не обіцяють, а навпаки – перекладають економічний тягар на простих українців. З огляду на економічну ситуацію, в яку самі ж і загнали країну, урядовці запроваджують режим ще більш жорсткої економії. Як це банально б не звучало, але почали економію з найнезахищених верств населення — дітей та пенсіонерів.

Зимові канікули у школах скінчилися разом з новорічними святами, разом із ними скінчився і святковий піднесений дух батьків, які виховують дітей шкільного віку. Уряд підготував для них неприємний сюрприз - вирішив зекономити більше 715 млн. гривень бюджетних коштів, відмінивши безкоштовні обіди для школярів молодших класів, окрім дітей-сиріт, із малозабезпечених сімей та дітей інвалідів. Як наслідок, сотні тисяч дітей позбавлені харчування під час занять. Але це поки що квіточки, на ягідки чекаємо згодом: Кабмін вже зареєстрував у Верховній Раді, законопроект, яким передбачається запровадження ПДВ на всі освітні послуги, включаючи шкільну освіту, таким чином Уряд хоче ввести додатковий 20% податок на освіту.

Але чому мають страждати діти? Чому Уряд весь податковий тягар знову звалив на плечі простого народу, а олігархи залишилися в стороні. Для прикладу, відома всім компанія &quot;Укрнафта&quot; користується нашими ж надрами, але вперто не сплачує рентні платежі, а це більше 500 мільйонів грн. щомісяця. Крім того, ця ж компанія має заборгованість перед державним бюджетом 1,3 млрд. гривень дивідендів, а це вдвічі більше коштів ніж потрібно для харчування найменших школярів! І лише одне підприємство! Тим часом Уряд нічого конкретного не зробив , щоб ці та інші платежі прибуткових компаній у яких держава має власність потрапили до бюджету. Навпаки, нещодавно пропрем’єрська фракція у ВР не підтримала законопроект, який би дозволяв Уряду контролювати державні підприємства, що десятиліттями перебувають у розпорядженні дюжини олігархів.

Так виглядає, що урядовцям легше матеріально обмежити мільйони українських дітей у збереженні здоров’я і якості освіти, від яких залежить майбутнє України, ніж кількох олігархів.

Коли вже українські політики навчаться відповідати за свої слова. І не тільки перед партнерами з Європейського Союзу і Сполучених Штатів, а насамперед перед своїм народом?!

</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги