ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Росія проти вступу Чорногорії до НАТО

Сьогодні в центрі уваги — Чорногорія. І. Лассер в періодичному виданні "Le Figaro" влучно зауважив, що Росія з останніх сил бореться за те, щоб завадити зближенню югославської республіки з Північноатлантичним альянсом.

28 квітня, після того як Сенат США дав добро, парламент Чорногорії проголосував за вступ до НАТО. Отже, це вже не просто мрія! Тепер Північноатлантичний альянс в рамках досяжності і наразі Москва більше не в силах цьому протистояти!

Рух в бік Заходу югославської республіки, яка довго входила в зону радянського впливу, виводить росіян з себе. Москва рішуче заявляє про "провокації", виступає проти "нових демаркаційних ліній", окреслених Дональдом Трампом на Балканах. Кремль взагалі вважає розширення НАТО на схід Європи однією з головних загроз, які постали перед Росією. Заради того, щоб завадити входженню в Північноатлантичний альянс, Кремль в 2008 році відправив свою армію в Грузію і пізніше у 2014 році - в Україну.

Політолог Даліборка Уляревич вважає, що "все почало змінюватися, коли Чорногорія зблизилася з ЄС і підтримала санкції проти Росії. Реакція Москви була негайною: зниження інвестицій та заклик бойкотувати чорногорські пляжі та готелі.

Росія, яка обвинувачує Чорногорію у зраді, тепер намагається завадити їй вступити в НАТО. Вона підтримує просербські націоналістичні партії, які протистоять Північноатлантичному альянсу, та влаштовують мітинги у футболках з зображенням Путіна.

Необхідно відзначити, що питання вступу до НАТО вносить певний розкол у чорногорське суспільство, адже для одних — це гарантія незалежності та стабільності країни, для інших (переважно сербів, 30% населення, та їх проросійських союзників) — нагадування про бомбардування…це ті, хто виступав проти незалежності в 2006 році і підтримував сербських військових злочинців Караджича та Младіча. Два різних світогляди, які протистоять один одному у Чорногорії. Країна розташована на демаркаційній лінії зіткнення різних цивілізацій. Нова лінія розриву між Сходом і Заходом проходить через центр Балкан.

І зрозуміло, що цим не може не скористатися агресор! Росія розпочала війну проти Європи і Заходу, а Чорногорія знаходиться на осі прицілювання.

Очевидним є той факт, що Росія вже не може завадити вступу, проте наразі її ціль — гальмування цього процесу шляхом дестабілізації уряду. Вона демонструє, що не збирається відмовлятися від Балкан, які залишаються її зоною впливу, і що Захід не має жодного права розширятися без її згоди.

Просто парадоксально, на що здатна нібито тверезомисляча людина! Зрозуміло одне – Чорногорія віддаляється від Рашки, і вона таки приєднається до НАТО найближчим часом! Будемо сподіватися, що рашистам вистачить розуму не доводити до біди!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги