Примите участие
в розыгрыше
LTE планшета Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Майже останній шанс спробувати притягти до кримінальної відповідальності "Лєгітімного"

456

ЗП № 5610 став законом.

З 15 квітня 2017 року мало запрацювати ДБР. Тепер коли запрацює ДБР невідомо. Оскільки жодних чітких нових дедлайнів не встановлено.

Далі коротко про головні "переваги" ініціативи Луценка.

"Переваги" можна перерахувати на пальцях однієї руки. Їх рівно п’ять.

Перша "перевага" стосується ухвали про дозвіл на затримання з метою приводу.

Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу тепер втрачатиме законну силу з моменту добровільного з’явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду.

Друга "перевага" напряму пов’язана з розшуком підозрюваного.

Тепер підставою зупинення досудового розслідування є оголошення підозрюваного в розшук. А підставою для розшуку підозрюваного є перебування особи за межами України та не з’явлення без поважних причин на виклик слідчого, прокурора за умови його належного повідомлення про такий виклик.

Третя за рахунком "перевага" йде корінням у строки досудового розслідування.

Тепер строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження не включатиметься у строки досудового розслідування. А загальний строк досудового розслідування при об’єднанні кримінальних проваджень визначатиметься таким чином:

1) у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим;

2) у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження.

Чи не єдина четверта "перевага" є "спеціальною" у порівнянні з усіма іншими.

Тепер спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється як стосовно одного так і декількох підозрюваних. Також спеціальне досудове розслідування з цього моменту здійснюватиметься у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 255-258 Кримінального кодексу України. А якщо підозрюваний, стосовно якого слідчим суддею постановлено ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування, затриманий або добровільно з’явився до органу досудового розслідування, то подальше досудове розслідування щодо нього здійснюватиметься згідно із загальними правилами, передбаченими Кримінальним процесуальним кодексом України.

І "на десерт" "перевага", яку я б назвав "угодною", бо вона торкається угоди зі слідством.

Тепер угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги