Примите участие
в розыгрыше
планшета Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Право на укладення та початок дії шлюбного договору

446

Розглядаючи питання функціонування такого правового інституту, як "шлюб", я звернув увагу на договірні відносини між подружжям, тобто на шлюбний договір.

А саме на два нюанси : 1) право на укладення шлюбного договору; 2) початок дії шлюбного договору. Тобто на статті 92 та 95 Сімейного кодексу України.

Стаття 92. Право на укладення шлюбного договору

1. Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.

2. На укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.

Стаття 95. Початок дії шлюбного договору

1. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу.

2. Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення.

Виходячи з тексту закону, суб’єктами, які мають право на укладення шлюбного договору є: 1) особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу; 2) подружжя.

В залежності від того хто є суб’єктом права, буде залежати момент набрання чинності шлюбного договору. Тобто є два "якщо".

Окрім того, стаття 92 має другу частину. А це означає ускладнення механізму укладення шлюбного договору. Воно полягає у наступному: 1) стороною шлюбного договору є неповнолітня особа; 2) шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу; 3) письмова згода батьків або піклувальника неповнолітньої особи, яка є стороною шлюбного договору, засвідчена нотаріусом. Всі три обставини повинні існувати одночасно.

Зважаючи на вищевикладене пропоную викласти статті 92 та 95 в такій редакції :

Стаття 92. Право на укладення шлюбного договору

1. Шлюбний договір може бути укладено подружжям.

Стаття 95. Початок дії шлюбного договору

1. Шлюбний договір набирає чинності у день його нотаріального посвідчення.

Я розумію, що такі зміни позбавляють права на укладення шлюбного договору осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, але коли такі особи стануть подружжям в них з’явиться дане право. Тому вважаю за доцільне вводити більш чіткі імперативні норми при цьому намагаючись не порушувати жодних прав учасників договірних відносин, керуючись принципом "свобода договору".

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги