ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Риторичне питання: чим займаються правоохоронні органи України?

928

Є такі думки серед деяких українців, що всі негаразди, які маємо в нашій державі, можуть закінчитися тільки в тому випадку, якщо змінимо колір нашого прапору (щонайменше зверху має бути жовтий колір, а знизу – блакитний), змінимо домінуючу релігію, або ж запровадимо ту чи іншу, існуючу в інших державах, модель соціально-політичного устрою.

Не будемо сперечатися з подібними роздумами деяких співвітчизників, але є набагато ефективніший спосіб вийти зі скрутного становища. Він полягає у тому, що потрібно реагувати на негативні виклики, не б’ючи поклони і очікуючи манни небесної, не копіюючи під кальку світовий досвід, а використовуючи вікові надбання людства, підходячи креативно, поліпшувати своє життя самовідданою працею, маючи чіткі орієнтири. Такі орієнтири мають бути спрогнозовані, виходячи з планів, що розроблені з проривних, новаторських ідей, які враховують наші реалії сьогодення і менше всього для цього треба залучати іноземців, які змінюють своє громадянство аби зайняти ту чи іншу "хлібну" посаду в керівництві нашої держави. Навіть за останні три роки маємо забагато прикладів неефективності такої практики. Де ті Квіташвілі, Боровики, Яреськи, Абромавичуси і багато інших, що обіцяли "золоті гори" для всіх громадян України, а домоглися, хіба що, особистого збагачення, і на цьому їхні інтереси в Україні закінчилися.

Нам ще належить дізнатися багато цікавих історій в процесі аналізу роботи запрошених спеціалістів. Є така надія. В першу чергу ця надія пов’язана з реальними кроками в роботі НАБУ та антикорупційної прокуратури, які були створені, в великій мірі, завдяки тиску партнерів України з-за кордону. Ті факти зловживань, що на сьогодні вже виявлені в Національному Банку України, про що відомості потрапили в ЗМІ, є тому певною запорукою. Хоча, треба постукати по дереву і зачекати рішення суду – тільки після цього зможемо дати оцінку ефективності роботи новостворених органів. Адже в той час, коли за 1 млрд. доларів США кредиту від МВФ українцям викручують руки на протязі року, вимагаючи речі, що йдуть у розріз із положеннями Конституції, на коррахунках австрійського Meinl Bank зберігаються 4 млрд. доларів США з українських банків. Саме ці кошти були отримані банками-резидентами України від НБУ для забезпечення, як декларувалося, стабільності фінансової системи України в цілому та конкретних банків, зокрема. Фінансові ресурси, що мали б працювати в реальному секторі економіки країни, створюючи робочі місця, наповнюючи споживчий ринок товарами власного виробництва та збільшуючи експортний потенціал країни, натомість працюють на кишені конкретних "реформаторів-спекулянтів".

Розуміючи, що наведений приклад з іноземним банком – це маленька частка глобальної корупційної, злочинної системи, нам належить найближчим часом дізнатися про значно більші кошти, що розкидані по закордонних рахунках і належать українському народові. Але чи вдасться їх повернути в Україну? Це і є основний критерій, який буде характеризувати успішність роботи нових антикорупційних органів держави.

Що стосується пані Гонтарєвої, то до неї дуже багато питань, і головне, щоб на ці питання вона дала відповіді. Тому завдання №1 у правоохоронних органів – забезпечити присутність Голови Нацбанку на території України. З огляду на масштаби можливих зловживань та набутого досвіду в подібних справах, краще щоб основний фігурант був надійно ізольований. Зрозуміло, що схеми розкрадання державного бюджету існують давно. Відомо також, що пані Гонтарєва приймала участь в організації роботи подібних схем за часів Януковича – про це теж є інформація у відкритому доступі в соціальних мережах, в інтернеті. Розкрадання державних коштів такими масштабами, вочевидь, несе загрозу національній безпеці України. Виникає питання: що робить Служба безпеки України, яка з того ж бюджету фінансується, і основний функціональний обов’язок якої якраз і є безпека України, в тому числі і фінансова? Невже ці злочини не були помітні роками? Ці питання можна поставити і ГПУ, і МВС. Але, подивившись електронні декларації керівництва означених відомств, побачивши, в яких будинках вони мешкають, на яких автомобілях пересуваються і, дуже важливо, які успішні бізнесмени їхні члени сімей, питання, що ми поставили, переходять в розряд риторичних.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги