Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Спрощений порядок екстрадиції

447

Спрощений порядок екстрадиції

Загальна частина

Умова 1. Уповноважений (центральний) орган України застосовує процедуру екстрадиції у спрощеному порядку лише за наявності згоди особи на її екстрадицію, затвердженої слідчим суддею.

Умова 2. Рішення про екстрадицію у спрощеному порядку може бути прийнято уповноваженим (центральним) органом України до надходження запиту компетентного органу іноземної держави про екстрадицію без обов'язкового проведення екстрадиційної перевірки у повному обсязі.

Умова 3. Уповноважений (центральний) орган України відмовляє у екстрадиції у спрощеному порядку в таких випадках:

1) у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності чи відбування особою покарання на території України;

2) якщо є обґрунтовані підстави вважати, що особа, стосовно якої розглядається питання про екстрадицію, є громадянином України;

3) якщо є обґрунтовані підстави вважати, що видача (екстрадиція) зазначеної особи може суперечити інтересам національної безпеки України;

4) якщо компетентний орган іноземної держави не надав на вимогу уповноваженого (центрального) органу України інформацію, передбачену частиною шостою статті 586 Кримінального процесуального кодексу України.

Умова 4. У разі прийняття уповноваженим (центральним) органом України рішення про відмову у екстрадиції у спрощеному порядку екстрадиція здійснюється за загальними правилами щодо видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

Умова 5. Екстрадиція в Україну у спрощеному порядку здійснюється у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України та міжнародними договорами України.

Особлива частина

Крок 1. Особа має право у будь-який час до прийняття рішення про її екстрадицію подати слідчому судді письмову заяву про надання згоди на її екстрадицію, в якій може зазначити про відмову від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності. Згода особи на її екстрадицію, відмова особи від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності можуть бути відкликані особою до їх затвердження слідчим суддею.

Крок 2. Начальник установи попереднього ув'язнення, одержавши письмову заяву особи про надання згоди на її екстрадицію, невідкладно надсилає зазначену заяву до суду, в межах територіальної юрисдикції якого особа перебуває під вартою, та повідомляє про це керівника відповідної регіональної прокуратури.

Крок 3. Відповідна регіональна прокуратура невідкладно надсилає уповноваженому (центральному) органу України копію ухвали слідчого судді, постановленої за результатами розгляду письмової заяви особи про надання згоди на її екстрадицію, разом із копією письмової заяви особи про згоду на екстрадицію та інформацією, необхідною для прийняття уповноваженим (центральним) органом України рішення відповідно до частини восьмої статті 586 Кримінального процесуального кодексу України.

Крок 4. Про затвердження слідчим суддею згоди особи на її екстрадицію, відмови особи від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності уповноважений (центральний) орган України невідкладно інформує компетентний орган іноземної держави, яка розшукує особу для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку. Уповноважений (центральний) орган України одночасно запитує про намір іноземної держави вимагати видачу екстрадицію зазначеної особи у подальшому (крім випадку, якщо від компетентного органу іноземної держави надійшов запит про екстрадицію особи та просить надати інформацію, необхідну для прийняття рішення про екстрадицію зазначеної особи у спрощеному порядку.

Крок 5. Уповноважений (центральний) орган України приймає рішення про екстрадицію у спрощеному порядку або про відмову у екстрадиції у спрощеному порядку протягом п'яти робочих днів з дня одержання ухвали слідчого судді, якою затверджено згоду особи на екстрадицію, та інформації компетентного органу іноземної держави, передбаченої частиною шостою статті 586 Кримінального процесуального кодексу України. Рішення виноситься керівником уповноваженого (центрального) органу України або уповноваженою ним особою, є остаточним і оскарженню не підлягає.

Крок 6. Уповноважений (центральний) орган України повідомляє про своє рішення компетентний орган іноземної держави та особу, стосовно якої воно прийнято, без невиправданої затримки та у будь-якому разі протягом 20 днів з дня постановлення слідчим суддею ухвали, якою затверджено згоду особи на екстрадицію.

Крок 7. Передача особи, стосовно якої прийнято рішення про екстрадицію у спрощеному порядку, здійснюється протягом 10 робочих днів з дня повідомлення компетентному органу іноземної держави про зазначене рішення. Цей строк може бути подовжений уповноваженим (центральним) органом України до 30 днів. Відстрочення фактичної передачі особи з підстав, передбачених статтею 592 Кримінального процесуального кодексу України, не допускається.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги