ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Україна одна з 15 країн світу з найбруднішим повітрям - Blооmberg

414

<p>Україна посіла 9 місце серед 15 держав в анти-рейтингу країн за смертністю від забруднення повітря . Через це за статистикою щороку в Україні гине кожна 918-та людина. Про це йдеться в дослідженні агентства Блумберг.

Загрозу здоров&#39;ю та життю українців становлять застарілі та кричуще неефективні підприємства енергетики й важкої промисловості.

&quot;Найбільшим джерелом забруднення повітря в Україні є вугільна енергетика, – коментує експерт з вугільної енергетики Національного екологічного центру України Олег Савицький. – Середній вік застарілих і зношених великих ТЕС України складає 50 років. В більшості вони не мають належного очисного обладанання і інтенсивно забруднюють атмосферу токсичним пилом з вмістом важких металів, двоокисом сірки та оксидами азоту. Викиди на більшості енергоблоків перевищують дозволені європейські норми в 40 разів.&quot;.

Близько 3,3 млн. людей у світі померли через постійний вплив часточок пилу та хімічних речовин у повітрі в 2010 році. Цей показник може подвоїтися до 2050 року.

Найбільше шкідливих речовин утворюється через використання енергії домогосподарствами та в комерційному секторі. Зокрема, виробництвом електроенергії через спалювання сміття та з використанням дизельних генераторів.

За словами групи експертів, викиди Трипільської ТЕС спричиняють значне збілшення захворюваності та смертності у столичному регіоні. Ця ТЕС працює на антрацитовому вугіллі з Донбасу. На неї припадає 82,8% отруйних промислових викидів в повітря Київської області.</p>

Наши блоги