Примите участие
в розыгрыше
LTE планшета Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Восьме березня, перше квітня і масовий когнітивний дисонанс

370

<p>&lt;p&gt;Серед загальнонаціональних та регіональних свят, які на законодавчому рівні оголошуються неробочими днями є такі, котрі дуже шануються та відзначаються значною частиною населення. До них відносяться Новий Рік, 8 березня та місцеві святкування типу дня міста чи Гуморина в Одесі. Саме ці дати супроводжуються домашніми і корпоративними столами та публічними шоу.

Проблема для переважної більшості українців і одеситів, які є християнами, в тому що зазначені свята випадають на період посту. Піст – це утримання від лихих думок, планів та вчинків, а також це утримання від надмірних веселощів, об’їдань та пиятик. Виходить так, що державна та місцева влади, підтримуючи атеїстичні совєцько-російські традиції публічного святкування, є спокусниками та провокаторами масового гріха.

Вийти з цієї ситуації можна тільки через синхронізацію церковного та світського календарів та перенесення деяких святкових дат на інший час. Перехід церковного календаря на григоріанський стиль вирішує конфлікт Нового року та Різдва, але не вирішує несумісності березневих застіль та першоквітневого карнавалу з Великим постом перед Пасхою. Зараз Пасха випадає на період з 7 квітня до 8 травня. Такий діапазон пояснюється особливостями визначення дня Воскресіння. Після переходу українських церков на Григоріанський стиль, це свято випадатиме на період з 22 березня до 25 квітня, очевидно що 8 березня та 1 квітня за нинішньої календарної ситуації стабільно попадають в піст.

Реформа також не рятує, бо 8 березня всеодно залишиться в дисонансній зоні, а 1 квітня попадатиме в неї періодично - раз в шість років. Тобто необхідно ці відзначення або ліквідувати, або виносити за межі посту. Як варіант: у другу неділю травня багато країн відзначає день матері, який був започаткований в США на початку ХХ століття. В нашому випадку, не зменшуючи суті материнства, а додаючи на п’єдестал пошани дівчину, як майбутню маму, можна розширити його до дня всього жіноцтва.

Стосовно регіональних особливостей, то Гуморина вже стала одеським брендом і його потрібно розкручувати через оновлення формату. Цю подію необхідно з дня дурня перенести на третю суботу травня. В зручний, для прихильників туризму вихідного дня, час має відбуватись масштабний дводенний фестиваль, який об’єднає Гуморину, карнавал та відкриття купального сезону.&lt;/p&gt;</p>

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги