ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Про визначення походження дитини

3.1т

Сімейний кодекс України визначає єдиною підставою виникнення прав та обов'язків матері, батька і дитини походження дитини від них, засвідчене органом державної реєстрації актів цивільного стану. Тому пропоную статтю 121 СК України викласти в наступній редакції.

Стаття 121. Підстава виникнення прав та обов'язків матері, батька і дитини

1. Підставою виникнення прав та обов'язків матері, батька і дитини є походження дитини від них, засвідчене органом державної реєстрації актів цивільного стану.

************************************************************************

Закон визначає два порядки засвідчення походження дитини.

Перший. Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою.

Другий. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою.

Пропоную виключити з Сімейного кодексу України ряд статей. А саме: 124,125,126.

************************************************************************

Одночасно з цим пропоную викласти статтю 122 в такій редакції.

Стаття 122. Визначення походження дитини, батьки якої перебувають у шлюбі між собою

1. Дитина, яка зачата та/або народжена у шлюбі, походить від подружжя.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та

документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.

2. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

3. Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, вважається, що батьком дитини є чоловік її матері у повторному шлюбі.

Батьківство попереднього чоловіка може бути визначене на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторному шлюбі або за рішенням суду.

4. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження

дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.

Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок

смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

Така редакція статті на мій погляд більш якісно врегульовує механізм першого порядку засвідчення походження.

************************************************************************

Пропоную доповнити кодекс двома статтями такого змісту.

Стаття 122-1. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою

1. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

2. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:

1) за спільною заявою матері та батька дитини;

2) за рішенням суду.

Стаття 122-2. Визначення походження дитини від батька за спільною заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою

1. Походження дитини від батька визначається за спільною заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява подається до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

2. Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.

3. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути

подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення.

Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Таким чином за допомогою даних змін я вбачаю збереження послідовності викладу норм права. Пояснюю, якщо перша стаття 122 має назву "Визначення походження дитини, батьки якої перебувають у шлюбі між собою", то наступна логічно повинна мати назву "Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою". Це також підтверджує наявність двох порядків засвідчення походження дитини. Окрім того стаття 122-2 деталізує положення пункту 1 частини 2 статті 122-1.

Зараз я не розглядатиму положення статті 123 Сімейного кодексу України. А також положення про судовий порядок пов'язаний з батьківством та материнством. Ці два питання я розгляну наступного разу.

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги