ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Три кити "добровільного"

281

16.04.2017 року влада ще на крок стала ближчою до завершення реформи, що має звичайнісіньку назву "децентралізація".

ЗУ "Про добровільне об’єднання територіальних громад" передбачає два порядки.

Перший – це порядок добровільного об’єднання територіальних громад. Другий – це порядок добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад. Це і є перші два кити "добровільного". (Ці два порядки розглянуті мною більш детально в двох моїх матеріалах : "12 кроків до успіху" та "12 кроків до успіху – 2" ) Головна ідея вказаних ніби "добровільних" процесів полягає в наступному : З початку відбувається об’єднання згідно з перспективними планами ( Плани до речі нагадують мені лозунг: "П’ятирічку в чотири роки!!!!!!!!!") потім відбувається приєднання до вже об’єднаного ( Детальніше про це читай в матеріалі "Приєднання до об’єднаного" ). Як бачимо це два взаємопов’язані процеси: "перший" може існувати без "другого", а от "другий" без "першого" вже ні. "Перший" процес на відміну від "другого" нещодавно отримав ряд нових особливостей. Їх я виокремлюю і сміливо називаю третім китом "добровільного".

(Детальніше про це читай в матеріалі "Особливості добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів" ) До речі такі особливості не суперечать таким умовам добровільного об’єднання : 1) об’єднана територіальна громада має бути розташована в межах території Автономної

Республіки Крим, однієї області; 2) добровільне об’єднання територіальних громад не призводить до зміни статусу населених пунктів як сільської чи міської місцевості.

Тепер в рамках "першого" порядку чи процесу існує окрема стадія для територіальних громад суміжних районів.

Нібито "добровільна" реформа має в собі три складові: об’єднання, зміна меж районів, приєднання.

Наши блоги