ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Що там з паливом?

482

Пам'ятаєте, ще не так давно вважалося, що Україна цілком залежна від вугілля Донбасу, що йому нема рентабельної альтернативи? Насьогодні, думаю, кожен переконався в протилежному. Україна успішно укладає договори щодо поставок імпортного вугілля. Звісно ж, правильніше було б використовувати вітчизняні корисні копалини (так би мовити "підтримувати вітчизняного виробника"), проте, на період, коли окупанти вимагають за нього втридорога, краще використовувати альтернативу.

Стосовно альтернативних поставок вугілля, то Президент України під час робочого візиту до США домовився про надання Україні як мінімум 2 млн тонн пенсильванського палива. З приводу цього, експерт В.Землянський зазначає: "Можливе зростання ціни на гуртовому ринку, але несуттєве — у межах 10-15%. При цьому підвищення не стосуватиметься населення". Член парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу М. Бондар говорить про те, що іноді вигідніше заплатити дорожче. Адже, попри високу вартість вугілля Донбасу, воно є низькоякісним, українські коксохіми всеодно вимушені третину вугілля імпортувати та змішувати з українським, інакше коксу не отримаєш. В нашому багато сірки та велика зольність. Таким чином, враховуючи собівартість донбаського вугілля сьогодні, можемо говорити про його невигідність для України (навіть, враховуючи логістичні затрати на імпортне паливо).

Але знаєте, і вартість, і якість вугілля в майбутньому вже не будуть такими важливими, адже Україна тримає курс на використання альтернативних джерел електроенергії. І я маю на увазі не лише вітряні електростанції, я про використання сонячної енергії. Нещодавно міністр екології О.Семерак заявив про ініціативу однієї з найбільших енергетичних компаній Франції щодо будівництва гігантського сонячного парку в Чорнобилі. Він додає, що загалом близько 60 компаній цікавляться реалізацією проектів у зоні відчуження. Тож, навіть попри складну ситуацію в країні існує багато іноземних компаній, бажаючих розвивати в Україні відновлювані джерела енергії. А їх використання, безперечно, є економічно вигідним для будь-якої країни.

Як бачимо, Україна тримає курс на екологічно чисте виробництво електроенергії, і ми маємо хорошший потенціал для цього. Навіть у правовій сфері готується підгрунтя, як от Закон України "Про ринок електричної енергії", який стимулюватиме конкуренцію постачальників і виробників. Усім відома закономірність: чим більший відсоток елкторенергії в країні виробляється за допомогою відновлюваних джерел, тим вищий там рівень благополуччя. Навіть ОАЕ, будучи одним з головних світових експортерів нафти, вживають заходів зі скорочення залежності від викопних видів палива і переходять на вироблення електрики з "чистих" джерел. Тож, Україна обрала вірний курс!

P.S. Тільки не подумайте, що я намагаюсь Вас переконати в тому, що Донбас не потрібен Україні. Потрібен! Потрібен Донбас, а не вугілля. Бо Донбас - це Україна!! І для України в пріоритеті благополуччя Донбасу та його жителів, на відміну від окупанта, який лише розкрадає та грабує.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги