ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Топ-5 альтернатив музиці з "Вконтактє"

842

На сьогодні всім відомо, що "Вконтактє" в Україні помер. Велика кількість любителів послухати безкоштовну музику з цієї соцмережі дуже образились через те, що їхню можливість швидко качати піратську (де-факто піратську, бо вантажили її туди самі користувачі, де-юре з певного часу не піратську, коли компанія "Майлру", яка володіє "Вконтактє" підписала договори з іноземними лейблами) музику прямо в телефони та планшети хтось заборонив. Нещодавно також розробник формату MP3, німецький Інститут Фраунгофера випустив офіційну заяву про те, що він припинив програму ліцензування патентів MP3. Це означає, що з великим оновленням операційної системи на планшеті або смартфоні, на кшталт iOS 12 (iPhone) та Android 9, MP3 формат може з великою вірогідністю зникнути, адже великі компанії не зможуть користуватись ним без ліцензії. Згадуючи "Вконтактє", там досі немає опції прослуховування або завантаження альтернативних форматів, на кшталт AAC, AIF або WAV, лише MP3. Таким чином, Вконтакті залишається за бортом нових технологій та відходить в минуле, адже з новими версіями операційних систем різних пристроїв вся завантажена туди музика скоріш за все стане неактуальною, а то й взагалі не буде доступною для прослуховування.

Отож, топ-5 альтернатив музиці з "Вконтактє"

Безкоштовні з платними функціями:

1. SoundCloud – соцмережа для музики, в якій для прослуховування музики можна навіть не реєструватись, а сама можливість слухати музику безкоштовна. Компанія зареєстрована в Берліні і сервером також фізично знаходяться там. Реєстрація дає безліч можливостей, таких як створення власного акаунту для завантаження своєї музики або своїх аудіозаписів (наприклад, записів публічних лекцій) розміром до 5 гігабайт або "довжиною" 6 годин 45 хвилин на один аудіофайл, що в принципі є величезним розміром як для аудіофайлів, також реєстрація дає можливість створення та налаштування свого акаунту, що є чудовою можливістю для виконавців, музикантів, вокалістів та інших хто робить музику показати свій талант всьому світу, а не лише російськомовній частині світу, як у випадку з "Вконтактє". Чудовою функцією цього сайту-соцмережі є також створення плейлистів, які програватимуть музику яку ви туди додали (кількість плейлистів необмежена). Функція рекомендацій вбудована в SoundCloud за замовчуванням та підбирає треки відповідно до того, чиї треки ви лайкаєте та на кого підписані і пропонує вам музику яку ви дійсно бажаєте слухати. Однією з цікавих функцій є можливість коментувати музику та аудіо в будь якому місці аудіо - на початку пісні, в середині, або в кінці.

2. YouTube. Сервіс та його сервери фізично знаходиться в США, а сам сервіс є частиною компанії Alphabet (нова назва компанії Google). Багато хто скаже "Тю, а яка музика? Це ж відеосервіс!". Але це є частково правдою. Насправді більша частина людей в Європі та інших країнах західного світу, хто не користуються платними сервісами для прослуховування музики, банально знаходять улюблену музику на YouTube і прослуховують її. Якість аудіо на ютубі значно зросла з виникненням формату HD. В Ютубі особлива система, що коли відеофайл знаходиться в низькій якості відеоряду, аудіо є також, відповідно, низькоякісним. Але якщо є відео формату 720 або 1080, то вірогідно, що й музика буде якісною. Причому цей метод прослуховування є абсолютно легальним. Але є й доволі цікава "напівлегальна" частина. Існує купа плагінів та програм, які дозволяють слухати відео YouTube як аудіо та/або конвертують на ходу відео в аудіо, а потім створювати з цих аудіо з YouTube свої плейлисти. Таким чином, знайшовши таку програму або плагін в Google Play або App Store, які зазвичай називаються щось на кшталт "YouTube Music Listen", можна отримати доволі непоганий безкоштовний стрімінг сервіс.

Платні сервіси:

3. Apple Music. Сервіс від відомої американської компанії Apple, який дозволяє абсолютно легально слухати високоякісну музику, дивитись відеокліпи, отримувати чудові рекомендації відповідно до своїх музичних смаків. Як і в будь-якому стрімінг-сервісі (від слова stream, яке в цьому контексті означає "трансляція" або "поток", тобто дослівно сервіс для он-лайн трансляції музики. Цей сервіс дозволяє скачувати необмежену кількість музики (яка обмежена хіба що наявним вільним простором на накопичувачі пристрою) на свій планшет або смартфон, працює не лише на iPhone, але й на Android - в Google Play є офіційна програма Apple Music, яку кожен може безкоштовно завантажити. Суть полягає в тому, що ви платите 5$ в місяць (5$ – ціна сервісу для користувачів з України) і отримуєте необмежений доступ до величезної кількості старої та найновішої музики. Також є можливість оформити сімейну підписку за 8$ на місяць, яка розрахована на 6 користувачів (для прикладу, таким чином, 6 друзів грубо кажучи можуть "скинутись" і сплачувати кожен приблизно по 2 долари за необмежену кількість музики і жодному з них не буде доступна бібліотека музики іншого учасника "сім'ї", лише своя приватна). Також є можливість завантаження своєї музики, якої немає в Apple Music через комп'ютер.

4. Google Play. Аналогічний сервіс від компанії Alphabet (Google). Так само дозволяє робити ті ж речі, що і в Apple Music і має приблизно ту ж кількість наявної музики, але є набагато дешевшим. Отримати доступ до сервісу можна за 59 грн/міс. (станом на 20.05.2017).

Може використуватись як платний та як безкоштовний сервіс:

5. Deezer. Я вирішив виокремити його в окрему категорію, адже цей сервіс неможливо віднести до суто платних або до безкоштовних зручних сервісів. Сервіс, який базується в Франції дає можливість безкоштовно слухати будь-яку музику з невеличкими рекламними вставками в доволі непоганій якості – 128 кб/сек. Платна підписка Premium дає можливість слухати музику офлайн, тобто завантажувати її на свій мобільний пристрій, слухати музику в високій якості 320 кб/сек і коштує 7.99 євро на місяць. Є також Family підписка, яка є трохи дорожчою, має ті ж функції що і Premium , але розрахована на 6 користувачів (на досить велику сім'ю, або друзів, які вирішили разом скинутись і сплатити за музику). Коштує сімейна підписка 10.49€.

Таким чином, "Вконтакті" мав монопольне становище в Україні, але не був конкурентоспроможним, адже вишезазначені конкуренти, навіть безкоштовні, за всіма параметрами випереджали та випереджають "Вконтактє". Навіть якщо казати про зручність, то в цих сервісах банально є можливим слухати музику без відволікання на непотрібні повідомлення та/або стрічку новин.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы