Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Освітня кормушка – грунт корупційної системи

132

<p>&quot;Чому бідні – бо дурні. А чому дурні – бо бідні&quot;. Так народ характеризує стан економіки та рівень життя країни. Бідність та дурість ведуть до злиденного існування людей та до відсталості країни в цілому. Дії злочинної влади: насильство, корупція, хабарництво… призвели до зубожіння громадян, зростання злочинності, банкрутства країни. Відповіддю на безчинства чиновників стала Революція гідності. Але і досі поплічники злочинців розвивають свій тіньовий бізнес, обкрадають українську державу та український народ. Нині, в незалежній, вже більше 20-ти років державі, розроблені нові схеми перетворення громадян на дурнів, а самої держави на відсталу третьосортну корумповану зубожілу країну.

Чи не найбільш ганебним явищем яке нищить основи економіки є так звана &quot;зарплата в конвертах&quot;. Злиденна заробітна плата, злиденні відрахування до бюджету, злиденні пенсії пенсіонерів – ось наслідок ганебних дій бізнесменів-злочинців. Фактично саме вони, разом з чиновниками-хабарниками, є &quot;п’ятою колоною&quot;, яка живить своїми коштами сепаратистів, видає хабарі посадовим особам державних органів влади, робить з громадян, які досягають пенсійного віку, жебраків.

На превеликий жаль такі приватні структури здійснюють свою злочинну діяльність і в освітній сфері країни. Шахрайство відбувається за наступною схемою.

1. В певних навчальних закладах не державної форми власності науково-педагогічні працівники обраховуються як просто наймані працівники. Міністерство освіти і науки, перевіряє наявність вчених за трудовими книжками і даними, які подає ВНЗ. Але справжні дані є у Державної фіскальної служби і Пенсійного фонду України. Тобто записи в трудових книжках – сфальсифіковані.

2. Окремі корумповані посадові особи ДФС та ПФУ роблять вигляд, що вони не бачать причин чому заробітні плати у цьому ВНЗ відрізняються від середньомісячних по освітній галузі.

3. Окремі корумповані посадовці МОН роблять вигляд що не бачать відсутність у ВНЗ належної кількості науково-педагогічних працівників та видають ліцензії на навчання.

4. ВНЗ звітує перед ДФС про виплату заробітної плати у розмірі мінімальної, та сплачує мінімальні податки.

5. Щоб ще більше мінімізувати зарплати та податки приймає на роботу фахівців на пів ставки, з почасовою оплатою, або і з випробувальним терміном, а після отримання ліцензії звільняє.

6. Доволі розповсюдженим явищем є &quot;працевлаштування&quot; за другою, або і третьою книжкою. Такого викладача студенти можуть побачити лише на фотографії з інтернету.

7. ВНЗ сплачує до ПФУ замість 6% від цієї вже мінімізованої заробітної плати 3%, як просто за найманого працівника.

8. ПФУ звісно знову не помічає що одна й та сама людина працює за основним місцем роботи в декількох місцях одночасно.

Як наслідок держава не отримує відповідних надходжень. Вчений при виході на пенсію отримує мінімальну пенсію. Студенти ВНЗ не отримують відповідного рівня знань.

Але власник ВНЗ отримує кошти для формування капіталу для виплати хабарів та особистого збагачення. Корупційний портфель сприяє зростанню його як &quot;науковця&quot;, &quot;фундатора освіти&quot; та &quot;мецената&quot;.

Яким чином запобігти цій корупційній схемі, що протягом десятків років діє в системі освіти, підриває її авторитет.

Перевірка всіх навчальних закладів недержавної форми власності за весь період їх існування за наступним алгоритмом дозволить зупинити руйнацію української освіти.

1. Для отримання ліцензії на освітню діяльність кожен ВНЗ повинен мати відповідну кількість вчених, які працюють в штаті (основне місце роботи). Всі вчені мають бути внесені до реєстру вчених який веде ПФУ.

2. ДФС та ПФУ мають відповідні дані щодо кількості працівників і які зарплати вони отримують. Якщо ВНЗ не спроможний виплачувати відповідні заробітні плати, він має скорочувати ліцензійні обсяги прийому на навчання.

3. Знову ж таки без власних навчальних площ, без власних гуртожитків, без власних лабораторій, бібліотек, навчальних полігонів та спортивної бази і їдальні ВНЗ є неспроможним випускати фахівців достойного рівня. Дані про наявність аудиторного і допоміжного фондів, тощо мають міститись в державних реєстрах які веде Державне підприємство Національні інформаційні системи.

А безпосередньо перевірки відповідності матеріальної, бібліотечної, лабораторної… - освітньої бази нескладно провести інспекторам МОН не виходячи з кабінету і без спілкування з замовником перевірки. Тобто в такому разі ризик хабарницької оборудки буде зведено до нуля. Звісно, знайдуться шибайголови, які будуть шукати шпарини і в такій системі, але тут не заваді стануть правоохоронні органи.

Прозора система ліцензування та акредитації вишів дозволить зробити ще один крок до створення європейської освіти в Україні.

</p>

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги