ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Подільський міст повертається до життя

1.4тЧитать новость на украинском

Останні років п’ять рух на Подільсько-Воскресенському мосту в Києві створювали виключно групи чиновників (руферів до уваги не беремо!). Ледь не щомісяця ми привозили на нього потенційних інвесторів і технарів, щоб повернути довгобуд до життя. Реанімація подіяла, і сподіваюся, до 2021 року кияни скористаються результатами цих зусиль.

Цього літа техніка обжила будмайданчик на Рибальському півострові. Зараз тут працюють близько 200 осіб. Займаються монтажем металоконструкцій авто- і метропроїзду, відновлюють антикорозійний захист і гідроізоляцію раніше встановлених елементів. З цієї точки триває будівництво естакади з поворотами ліворуч з моста на вулицю Набережно-Рибальську.

На Лівому березі роботи відновилися в районі озера Радунка. Тут зосереджена велика спецтехніка, яка працює над бурінням паль під опори, їхнім бетонуванням.

Щоб розгорнути повноцінне будівництво, на 2017 рік в міському бюджеті було передбачено 1,135 млрд. гривень. План першочергових завдань виглядає так: монтаж арки моста через Дніпро і монтаж металоконструкцій споруд естакади на Рибальському півострові та з'їзду з неї. Власне, конструкції арки вже змонтовані в проектне положення, залишилося зістикувати її елементи, в'язі і ванти. Спеціально поцікавився у замовника (КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва»): кран «Захарій» нам для цього не знадобиться.

Загалом проект Подільського моста складається з майже двох десятків окремих фрагментів різного ступеня готовності. Деякі з естакад і розв'язок заходять далеко вглиб суші та житлових кварталів, як органічне його продовження. І зараз, приступаючи до активної фази будівництва, місто має ще раз уважно оцінити проект, щоб зрозуміти майбутнє транспортне навантаження на різні ділянки доріг правого і лівого берегів. Адже трасування моста затверджувалося в 1993 році, ландшафт все-таки змінився.

Проект вже проаналізували за допомогою системи транспортного моделювання. Ще не остаточні, але важливі висновки такі: лівобережні підходи повинні включати бульвар Алішера Навої, який формує потік автотранспорту, на Подолі трасування зручніше через Вали, ніж на Межигірську без виходу на вул. Чорновола. І ще міст можна завантажити до максимуму пропускної спроможності без таких елементів, як естакада через Гавань на правому березі, і естакади через залізницю і озеро Радунка на бульвар Перова на лівому. Це здешевить будівництво та експлуатацію моста.

Тому зараз КП зосередилося на будівництві тих ділянок, які не пов'язані з правобережними і лівобережними підходами до нього. А щоб підтвердити або спростувати прогнозовані навантаження, у вересні були проведені торги на розробку ТЕО цих елементів в нових міських реаліях. Підрядникам поставлений термін до кінця року зробити точні розрахунки, а потім вже на їхній підставі буде прийматися рішення про коригування загального проекту моста. Так ми зможемо запропонувати водіям найшвидше і найзручніше сполучення між берегами.

І нехай зараз міст-довгобуд здається непідйомним проектом, і дуже багато зусиль витрачається, щоб його розконсервувати, але вперше за 25 років (а саме стільки триває його будівництво) місто називає чіткі перспективи 2021 року.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги