ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Вибіркова прозорість по-київськи: гра під назвою "здогадайся, що стоїть за цифрами бюджету Києва 2017"

414

<p>Пояснення головних розпорядників бюджетних коштів (звично, це різні департаменти КМДА) дають змогу зрозуміти громадянам, чому КМДА обрала ті чи інші пріоритети у бюджеті на 2017 рік. Чи не тому так бояться оприлюднення такої інформації посадовці КМДА та Київради?

Фінансування вирішення конкретних проблем через фінансування конкретних об’єктів, кількість отримувачів вигоди та ступінь вирішення проблеми, відповідність пропозицій щодо фінансування визначеним соціально-економічним пріоритетам та оцінка вигоди платників податків є квінтесенцією бюджетного процесу. Очевидно, що все це мало б бути обґрунтованим в рамках пояснень головних розпорядників бюджетних коштів.

З цих пояснень кияни би зрозуміли, що стоїть за тими чи іншими цифрами бюджету столиці. Не маючи їх, процес прийняття бюджетних рішень стає політично мотивованим та підвищує ризики політичної корупції.

Вірогідно, небажання міської влади дати можливість киянам розібратися у тому, що стоїть за прийнятим бюджетом столиці на наступний рік, і є поясненням закритості такої інформації.

Відсутність доступу громадян до пояснень головних розпорядників бюджетних коштів не дає їм можливості зрозуміти, чому на транспортну інфраструктуру було вирішено витрати більше чи менше коштів у міському бюджеті на наступний рік ніж на житлово-комунальне господарство.

Чому вирішили профінансувати будівництво школи чи дитячого садка у одному районі та відмовилися в іншому. Перелік можна продовжувати.

Також не зможуть кияни зрозуміти, як запропоновані обсяги витрачення бюджетних коштів узгоджується із довгостроковими та середньостроковими пріоритетами розвитку столиці.

Така ситуація відкриває широкі можливості для &quot;ручного&quot; визначення бюджетних пріоритетів більшістю в Київраді, тобто того, чому мають фінансувати такий перелік об’єктів, а не інший.

Попри те, що аргументи меншості в Київраді можуть бути цілком обґрунтованими, їх можна банально ігнорувати без аргументації. А як відомо, &quot;ручне&quot; управління та визначення, які програми та об’єкти будуть профінансовані та в якому обсязі, і є основою для корупційних ризиків.

Парадоксальність ситуації із приховуванням пояснень головних розпорядників бюджетних коштів полягає ще й в тому, що саме покращенням доступу до публічної інформації обіцяла боротися з корупцією міська влада у нещодавно прийнятій рамковій антикорупційній програмі.</p><p class="news-full__text-embed"><img src="/assets/img/lazybg.png" style="width: 525px; height: 340px;" data-src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2017/1/9/603642.jpg?size=630x2000"; data-large-src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2017/1/9/603642.jpg";></p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги