ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Кар’єра в авіації: світові тенденції та українські реалії

4.6тЧитать новость на украинском

В 2016 році авіаційна галузь забезпечила майже 3.5% світового ВВП, що оцінюється в $2.7 трлн. Щодня повітряним транспортом перевозиться майже 9,7 мільйонів пасажирів. В галузі створено 10 мільйонів робочих місць, а якщо враховувати і суміжні сфери, цей показник складе більше 60 мільйонів робочих місць в усьому світі.

Згідно 20-річному прогнозу ІАТА світовий попит на авіаційний транспорт до 2034 року подвоїться і складе 7 мільярдів пасажирів. Сотні тисяч фахівців будуть затребувані у сфері цивільної авіації. Уже традиційно, найвищим попитом на спеціалістів вирізняються країни Азії, Близького Сходу та Північної Америки. Це й не дивно – адже саме там найбільша кількість аеропортів, авіакомпаній, системно і стабільно зростають об’єми авіаперевезень.

В світі такі спеціалісти стають все більш затребувані, особливо там де спостерігається стабільне зростання авіаперевезень, що створює також попит на цілий спектр висококваліфікованих спеціалістів. Окрім пілотів та бортпровідників (професій, які напевно першим спадуть на думку при згадці про авіацію та літаки), у сфері задіяно набагато більше фахівців – інженерно-технічні спеціалісти, фахівці із наземного обслуговування, спеціалісти з авіаційної безпеки, агенти з пасажирського обслуговування, працівники авіакомпаній та інші. Зі зростанням пасажиропотоку розвиваються і дотичні галузі – зростає попит на людей, що працюють в терміналах та надають пасажирам різні послуги, представників прикордонної та митної служб.

Вимог до них чимало, це в свою чергу сильно впливає на рівень заробітної плати. В першу чергу все залежить від посади, кваліфікації та інших факторів. На сьогодні, її зазвичай рівень лежить в межах від 8 до 120 тисяч гривень, соціальний пакет, офіційне працевлаштування та корпоративне страхування. Не дивно, що й конкуренція на такі посади дуже висока.

В Україні високого попиту сьогодні на фахівців авіаційної галузі не спостерігається, проте наші фахівці є висококонкурентними в світі. Не в останню чергу тому що мають нижчі очікування по заробітній платі. Вони нерідко через це їдуть реалізовувати себе за кордоном та отримують заробітну плату від десятків тисяч євро на рік.

Якщо зі сферою цивільної авіації в Україні усе загалом зрозуміло, то із військовою авіацією не все так просто. По-перше, спеціальних пілотів для військових літаків готують лише певні навчальні заклади, яких не так багато як в Україні, так і в світі. По-друге, в нашій країні досить невеликий парк військових літаків, що перебувають в стою та можуть виконувати бойові завдання. В експлуатації знаходяться переважно літаки радянських часів – це бойові та військово-транспортні літаки, яких не багато і їх кількість не збільшується. Крім того, в Україні немає власного виробництва й бойових літаків, а вітчизняні військово-транспортні літаки поки не користуються високим попитом в світі.

В цілому, у світі не така велика кількість навчальних закладів, де можуть готувати спеціалістів авіаційного профілю. Наприклад, підготовка пілотів – це складний, дорогий і тривалий процес, що вимагає спеціальної техніки та технічної бази. Тому в Україні навчаються майбутні пілоти із Білорусі, Близького Сходу та інших країн. Тут вони проходять підготовку в навчальних та тренажерних центрах. Крім того, для авіації необхідно готувати не тільки борт-екіпажі (пілотів та бортпровідників), а й інженерно-технічних склад, фахівців аеродромних та аеропортових служб, спеціалістів із авіабудування, інших суміжних з авіацією сфер.

Розвиток інфраструктури регіональних аеропортів, розвиток авіаперевезень та авіабудування– це три головні чинники, що дадуть поштовх для зростання попиту на авіаційних спеціалістів всіх профілів в Україні. Авіаційний транспорт у нас вже багато років займає лідерську позицію в топ рейтингу найбільш високооплачуваних професій, впевнено випереджаючи навіть фінансовий та телекомунікаційний сектори. Дана галузь активно розвивається і попит на висококваліфікованих спеціалістів в ній обов’язково зростатиме.

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги