Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Экономика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Час прокидатися!

464

Ми живемо в часи економіки абсурду. Щороку у всьому світі викидається на смітник 1,3-1,6 млрд. тонн продуктів харчування. При цьому для того, щоб зробити продукти, які ніхто ніколи не з'їсть, використовується близько 28% загальносвітових сільгоспугідь. Щорічні прямі фінансові збитки від такої недбайливості обчислюються сумою 565 млрд. євро, і це без урахування викинутих риби і морепродуктів. «Ми не можемо собі дозволити викидати або втрачати в процесі виробництва третину виробленого продовольства, в той час коли 870 млн. людей голодують кожен день», - наводяться в прес-релізі слова генерального директора ФАО Жозе Граціану да Сілва. Вдумайтеся в абсурдність ситуації: на смітник викидається як мінімум удвічі більше продуктів харчування, ніж необхідно, щоб нагодувати всіх стражденних. Крім цього, за підрахунками університету ООН, населення викинуло на звалища в 2014р. у вигляді "електричного сміття" 300 тонн золота. Доповнює загальну картину повідомлення всесвітньої організації охорони здоров'я, що близько 92% від загального населення земної кулі живе в районах з надмірним рівнем забрудненості повітря. Все це справа рук людських.

Що ж відбувається з фінансами, як особливим ресурсом? Інститут міжнародних фінансів, створений найбільшими 180 західними банками, повідомляє, що за 15 років глобальний світовий борг збільшився на $ 150трлн. Він досяг $ 247,2 трлн. або 318% світового ВВП, в тому числі в першому кварталі 2018 р - більш ніж на $ 8 трлн. Вдумайтеся, за останні 2 роки підвищення світового боргу на $ 1 веде до зростання світового ВВП менш ніж на $ 1. У зв'язку з цією пірамідою у мене виникає асоціація найбільшої авантюри або цілковитої безпорадності. У 2013р. віртуальний ринок похідних інструментів фондового ринку (деривативів) перевищував світовий ВВП не менше ніж в 10 разів, а ВВП США не менше ніж в 44 рази. Гроші віртуального ринку неможливо відрізнити від реальних в публічних балансових звітах. Зростання похідних цінних паперів (деривативів), що вийшло з-під будь-якого контролю, не забезпечене товарною масою. Це надбудова «фінансового» капіталізму, яку можна назвати «казино».

Описані проблеми самі по собі не є проблемами, а є лише її похідними. Проблемою є діюча економічна система. Економічне зростання, що створюється за рахунок збільшення зовнішнього боргу більшого, ніж саме економічне зростання, тому підтвердження.

Для всіх країн однаково характерна загальна помилка, що має єдиний корінь - бажання отримати прибуток за всяку ціну, надмірне споживання ресурсів і «перевиробництво» забруднення, як наслідок егоїзму. Їх ілюстрація: якщо зараз підтягнути країни, що розвиваються до розвинених по споживанню ресурсів, то знадобляться ресурси як мінімум 4 планет типу «Земля». В ООН щорічне збільшення числа літніх людей назвали "головною бомбою", закладеною під матеріальне благополуччя планети. Тривалість життя людей небезпечно збільшується і тим самим ставить під загрозу сучасну економіку. Список таких нонсенсов можна продовжувати і продовжувати. Однак і так очевидно, що в цих умовах у цивілізації відсутнє майбутнє.

Діюча економічна модель вичерпала себе і виродилася в абсурд. Я б її охарактеризував: «сильні, за рахунок слабких». У найближчі роки світова економіка може зіткнутися з новою глобальною фінансовою кризою гірше 2008 року, - заявив президент китайського рейтингового агентства Dagong Гуань Цзяньчжун. У доступному для огляду майбутньому, - вважає Генеральний директор комісії з регулювання банківської діяльності Китаю Мін Ляо, - світова економіка не повернеться до докризового рівня. Нова криза "знову застане нас зненацька". Розплачуватися доведеться всім країнам. Припускаю, що настає кінець капіталізму і кінець епохи пірамід, тому що ми працюємо в системі одноконтурной загасаючої економіки.

Пора вже застосувати на ділі висловлювання 32-го Президента США Франкліна Делано Рузвельта: «Справжня особиста свобода неможлива без економічної безпеки і незалежності. Голодні безробітні люди - це кадри для диктатури».

У цей складний історичний момент Україна має унікальну можливість продемонструвати практичну реалізацію виходу з ситуації, що склалася, в найкоротші терміни. Силу, що обмежує розвиток економіки, можливо, звернути в причину її зростання не змінюючи природу людини. Для цього необхідно запустити двоконтурну економіку. Працюючи як одне ціле, перший контур є джерелом розвитку другого контуру, а другий контур є джерелом розвитку першого. Забезпечується системне експоненціальне зростання і стабільність економіки. Програма готова до реалізації. Що може бути важливіше організації дискусії з цього питання?

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги