ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Гривня. Підсумки 2015 року і прогнози на 2016 рік.

509

<p>10 місяців тому, у лютому 2015 року, долар продавали на чорному ринку &quot;по 38&quot;, в народі існувало декілька домінуючих прогнозів щодо курсу гривні до долара:

1) &quot;Оптимістичний&quot;: 30-40.

2) &quot;Реалістичний&quot;: 50-60.

3) &quot;Зрадофільські&quot; варіації:

- рубль=гривня, долар по 80, євро по сто;

- бакс &quot;по соточкє&quot;.

4) &quot;Екзотичні прогнози&quot; від особливо обдарованих розумом, які:

- пророчили 150, стопіцот і вище;

- до кінця року гривні взагалі не буде як такої, буде інша нацвалюта,- ще одне модне твердження, яке довелося почути від представників глямурної &quot;іліти&quot;, що висловлювалися в довірливих розмовах з душком інсайду.

Ті ж, хто висловлювалися щодо подальшого укріплення гривні, підлягали висміюванню. До цієї ж категорії, любі друзі, відносили й мене (є можливість пересвідчитись й подивитись ленту ФБ). А саме, на березень 2015р. прогнозував курс нижче 30, з подальшим укріпленням до рівня нижче 25. Моя позиція ґрунтувалася на вибраних відгуках, IMHO, найадекватніших фінансових аналітиків (публіка їх ігнорувала, адже &quot;гостреньке&quot; сприймати цікавіше) і спілкування зі знайомими працівниками банківської сфери (втім, далеко не завжди оптимістичного).

В результаті, прогнози збулися, здебільшого завдяки активним адміністративним мірам НБУ, який викручував руки експортерам (продаж обов’язкової валютної виручки), та к і імпортерам (штучні обмеження у доступі до міжбанку).

Наразі, лунають прогнози щодо курсу 30-32 грн. за долар на початок наступного року. Спробуємо розібратись.

Слід звернутися до джерела INSIDER, які виклали консенсус-прогноз, складений Focus Economics.

Так, найпесимістичніша в прогнозі компанія &quot;Інвестиційний капітал України&quot; в 2016 році прогнозує 32 грн./дол, а у 2017 році - цілих 35 зрадогривень за зелений. А тепер увага! &quot;ІКУ&quot; - це та сама компанія, якою володіла голова НБУ Валерія Гонтарєва. Здавалося б - ось де простір розійтися прихильникам &quot;зради&quot;! Вдумайтеся: компанія голови НБУ надає прогноз- 32 гривні за долар. 32, Карле! Здавалося б: це ж інсайд, що тут думати - треба хапати кубушку із заощадженими за рік кровними 1000 грн. й нестися до найближчого пункту обміну питати бакси!

Продовжую писати для тих, хто не побіг і читає статтю й далі. Звісна річ, жодних інсайдів на шару ніхто викладати не буде, адже така інформація зробила одну пані гривневим мільярдером. Не виключено, що зацікавлені особи скинулися й приплатили за правдоподібний для більшості прогноз. Так і формується горезвісний &quot;забіг оленів&quot;, згідно зі сленгом фінансистів.

Подивимось інші прогнози зі згаданого джерела. Сбербанк та Raiffeisen Research (Raiffeisen Bank International AG, Австрія) вангують 30 грн/ долар США. Переважна більшість аналітиків, у тому числі - Alfa-Bank, Barclays Cаpital, The Bleyzer Foundation поставили на 25 грн./долар США, суворий UniCredit (Укрсоцбанк) - 26,5, Credit Agricole Ukraine (Credit Agricole Group, Франція) - 24.5, від нього майже не відстає угорський OTP Bank - 24.4. Більш оптимістичними виявилися Oxford Economics зі своїми 23,7, Credit Suisse (Швейцарія) - 23, шведський SEB взагалі припускає 20, а польська KUKE S.A. - 20.5.

В цілому консенсус-прогноз на наступний рік - 25,7 грн./дол.

Згадане джерело

http://www.theinsider.ua/business/56794e5777ab0/

Зупинимось на деяких передумовах курсоутворення на сьогодні:

- Національний Банк України продовжує обмежувати адміністративними методами закупку імпортерами долару. Останні вимушені проходити тяганину, доводити мету купівлі зеленого тощо. Експортери й надалі продають свій обов’язковий відсоток прибутку, отриману гривню мають пускати на сплату податків, інші витрати.

- Дефолту не було й не буде. Кому нейметься - до суду, ласкаво просимо. Навіть при цьому шанси дале-е-еко не стовідсоткові.

- Міжнародні кредитні програми згортатися не будуть навіть у випадку дефолту. Оце так злили нас, правда?

- Бюджет-2016 року і зміни до Податкового кодексу України, попри зрадофільські прогнози - прийнято.

- Виходячи з прогнозів (на цей раз - погоди), зима буде тепла.

- На сході країни повномасштабних бойових дій немає.

Спробуємо прикинути свій власний грубий розрахунок, навскидку:

НБУ, міжбанк - 23, в пунктах обміну - 25.

До Бюджету-2016 закладено 24грн./долар. Отже, 24 2=26 грн. за долар в реальному режимі для пересічних громадян.

В 2016 році курс буде трохи розхитуватись, і буде змога відкупитися і злитися на крайніх значеннях, хоч і не так, як в минулому році. Тобто, оманливі поради експертів обертатимуться &quot;забігами оленів&quot;, які українці вже проходили в минулому році, закупаючись по 38, а зливаючись по 25... Все це буде спостерігатися в обмінних реаліях і фінансисти робитимуть свою справу. А пересічним громадянам я б не радив гратися у вигідний обмін - як правило, залишаються в програші, у більшості випадків.

На мій погляд, у випадку необхідності купівлі іноземної валюти (долар, євро) з довгостроковою метою (відпочинок влітку тощо), звичайно, є сенс закупатись зараз, а так я б вклав гривні в імпортну техніку. У будь-якому випадку, експерти будуть багато чого радити, це їх робота, але кожен має самостійно, відповідально робити свій власний вибір. Головне - тримаючи голову холодною.

</p><p class="news-full__text-embed"><img src="/assets/img/lazybg.png" style="width: 334px; height: 600px;" data-src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2015/12/28/158623.jpg?size=630x2000"; data-large-src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2015/12/28/158623.jpg";></p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги