Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Экономика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Василь Фурман: Чи врятує українську економіку МВФ?

235

<p>Більшість експертів згодні, що кредит врятує нашу економіку. Я вважаю, що кредит МВФ змусить уряд нарешті розпочати довгоочікувані реформи. Це будуть й непопулярні реформи. Але ситуація наскільки складна, що ми вимушені були прийняти жорсткі умови МВФ.

Президент ще у вересні минулого року оголосив про необхідність проведення більше 60 реформ. Чи зроблені Верховною Радою й урядом якісь важливі реформи, окрім підняття тарифів на енергоресурси? Ні.

Крім того, міністр економічного розвитку і торгівлі, який відповідає із своїм міністерством за економічний розвиток держави, реформи, ріст ВВП, інвестиційно сприятливе середовище для бізнесу, створення нових робочих місць говорить, що однією з головних цілей є ліквідація його міністерства. То чи зможе він бути успішним міністром для бізнесу й українців? Ні.

Підвищення тарифів, скорочення державних видатків – найпростіший, але не єдиний спосіб звести баланс витрат і доходів нашої держави. Є більш складний, але правильний шлях – збільшення дохідної частини бюджету, розвиток бізнесу, інвестицій, нові робочі місця. І цими питаннями уряду в першу чергу потрібно займатися. Зокрема, запровадити ефективну програму підтримки малих і середніх підприємств; спростити відкриття і ведення бізнесу в Україні та докласти максимум зусиль, щоб зробити доступними для підприємців усі можливі кредитні ресурси. Необхідно ввести цілий ряд державних і регіональних фондів, які надаватимуть приватному сектору вигідні позики. Кредит МВФ дасть можливість нам залучити в Україну мільярди доларів США інших інвесторів (більше $40 млрд. протягом наступних 4 років). І тут дуже важливо, щоб на цих мільярдах виросло багатство країни, а не багатство окремих людей. В Україні має бути мало багатих людей, та не багато бідних. Основна частина населення – заможній середній клас.

Багато реформ потрібно запровадити протягом 2015-2016 років. Ми йдемо шляхом шокової терапії. Навіть якби у нас не було війни, аналіз реформування 30 країн з перехідною економікою Світового банку та ЕБРР засвідчує, що в перший рік реформ падіння ВВП відбувається на рівні 4%. Проте вже через рік вигоди від змін починають перевищувати витрати. В довгостроковій перспективі тренд додаткового росту ВВП плюс 3%.</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги